Brněnský varhanní festival

26. ročník Brněnského varhanního festivalu nese letos podtitul "Mozartovské inspirace". V roce 2006, kdy si připomínáme 250. výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta, bude v programu celého festivalu dominovat skladatelský odkaz této osobnosti doby vrcholného klasicismu. Mozartových skladeb pro va...

26. ročník Brněnského varhanního festivalu nese letos podtitul "Mozartovské inspirace". V roce 2006, kdy si připomínáme 250. výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta, bude v programu celého festivalu dominovat skladatelský odkaz této osobnosti doby vrcholného klasicismu. Mozartových skladeb pro varhany není mnoho. Proto festival nabídne téměř kompletní jeho dílo.
    Je naplánováno celkem pět koncertů. Čtyři z nich (7., 14., 21. a 28. června) budou v kostele sv. Augustina v Masarykově čtvrti vždy v 19,30. Pátý prémiový s podtitulem Mozartovské zamyšlení se uskuteční 18. 6. v prostorách raně barokního chrámu sv. Michala na Dominikánském náměstí v Brně ve 20 hodin. Sólisty koncertů budou varhaníci: Belgičan Jan Vermeire, Iva Slancová (působící v Německu), Jana Pastorková (z Bratislavy), Herbert Lederer (z Vídně) a Jaroslav Tůma.
    Více se o festivalu dozvíte v pořadu Oktáva vysílaném 2. června v 16,55 (repriza 6.6. pět minut po půlnoci).