Pražské jaro 2018: Pavel Svoboda

Pražské jaro 2018: Pavel Svoboda

Pořad v souvislostech


Pražské jaro 2018
Budeme vysílat

Letní škola barokní hudby 2019
Letní škola barokní hudby 2019
Pavel Zemen
Vysílali jsme


Brněnský varhanní festival 2019

Brněnský varhanní festival 2019

Šimon Voseček
Audioarchiv
17. května 2018 Pražské jaro 2019, Oktáva Autor: Pavel Smolek

V pátek 18. května 2018 v 16.55 v pořadu Oktáva, vám nabídneme třetí letošní rozhovor věnovaný Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Pražské jaro. Hostem bude mladý varhaník Pavel Svoboda, který na festivalu vystoupí 30. května a uvede díla J.S.Bacha.

Jde vlastně o zahajovací koncert několikaletého cyklu, v jehož rámci Pavel Svoboda uvede kompletní Bachovo varhanní dílo. Půjde o asi tři koncerty ročně, přičemž Pražské jaro hostí jen ten úvodní. S Pavlem Svobodou jsem měl tu čest se již sejít a natáčet. Tehdy na mně působil zamlklým, vážným dojmem. Teď při našem posledním setkání jsem měl před sebou usměvavého mladého muže. Když jsem mu připomněl, jak na mně poprvé působil, řekl mi, že po ránu bývá nevrlý a je fakt, že tehdy jsme se viděli ráno, kdežto tentokrát jsme náš rozhovor natáčeli pozdě odpoledne. :-)

A o čem, že ten rozhovor bude? Nejlepší je si ho poslechnout. Ale určitě se dovíte, proč chce uvést kompletní Bachovo varhanní dílo a jaký vztah k tomuto skladateli má. A také, že nové varhany v pražské katedrále budou asi vynikající nástroj. Proč? No, poslechněte si.

pavel_svoboda