Oktáva: Růžencové sonáty

Oktáva: Růžencové sonáty

Pořad v souvislostech


Biberovy Růžencové sonáty
Budeme vysílat

Hudba Šimona Brixiho
Silberbauerovo hudební Podyjí
Silberbauerovo hudební Podyjí
Vysílali jsme


Hudba Šimona Brixiho

Hudba Šimona Brixiho

Váša Příhoda, opomíjená umělecká legenda minulého století.
Audioarchiv
29. ledna 2021 Oktáva Autor: Pavel Smolek

Myšlenka zhudebnit modlitbu napadla více skladatelů. Jedním z nich byl i Heinrich Ignaz Franz Biber, který napsal Růžencové sonáty. V Oktávě, kterou vysíláme v premiéře v pátek 29. ledna 2021 v 16:55, uslyšíte nejen ukázky nejnovější nahrávky těchto sonát, ale dozvíte se i zajímavosti o skladateli a jeho dílu. Hosty v pořadu budou houslistka Lucie Sedláková-Hůlová a P. Stanislav Přibyl. 

Nahrávka vyšla v prosinci loňského roku, a podíleli se na ní varhaník Jaroslav Tůma a houslistka Lucie Sedláková-Hůlová. Byla pořízena nedaleko skladatelova rodiště na mariánském poutním místě, v kostele Navštívení Panny Marie v Horní Polici. To spravuje P. Stanislav Přibyl. A tak se v rozhovoru dozvíte nejen zajímavosti ze skladatelova života a vše podstatné okolo těchto skladeb a jejich nahrávání. Ale představíme si i toto poutní místo, které bylo nedávno náročně zrekonstruováno. Obnovou prošly i historické varhany, které jsou vhodné pro autentickou interpretaci barokních děl. Pojďte se zaposlouchat do skladeb v autentické interpretaci podle původního autorova předpisu, tedy s použitím tzv. scordatury houslí.

ruzencove_sonaty

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web