Josef Antonín Štěpán a jeho koncerty pro cembalo

Josef Antonín Štěpán a jeho koncerty pro cembalo

Pořad v souvislostech


Josef Antonín Štěpán a jeho koncerty pro cembalo
Budeme vysílat

Barbora Plachá
Barbora Plachá
Anglikánská hudba v půběhu staletí
Vysílali jsme


Karel Kohout

Karel Kohout

Nebe bylo plné hvězd
Audioarchiv

Císařský dvůr ve Vídni 18. století – tam komponoval J. A. Štěpán své koncerty, které na podzim 2019 vydala na CD přední česká cembalistka Edita Keglerová. O Štěpánově hudbě i o její koncertní a pedagogické činnosti s ní hovořila redaktorka Radka Rozkovcová.

Edita KeglerováEdita Keglerová vystudovala Konzervatoř v Plzni (obor klavír a cembalo) a pražskou Akademii múzických umění, kde v roce 2007 úspěšně obhájila svou doktorskou disertaci. Studovala též na Královské Konzervatoři v Haagu a Královské hudební akademii v Londýně. Je laureátkou několika mezinárodních hudebních soutěží, vystupuje jako sólistka i členka komorních souborů v Evropě i v zámoří. Pedagogicky působí na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy a na Pražské konzervatoři. Znát ji jako lektorku mohou i stovky studentů Letní školy staré hudby v Prachaticích.

*Edita Keglerová natočila čtyři koncerty Josefa Antonína Štěpána pro cembalo na CD, které vyšlo na podzim 2019 a v rozhovoru s interpretkou si nejen představíme tohoto pozapomenutého rodáka z Kopidlna, žijícího v 18. století ve Vídni, ale v bezmála hodinovém pořadu budeme mluvit i o Editině koncertní a pedagogické činnosti.

Na aktuálním CD s Editou Keglerovou spolupracuje Hipocondria Ensemble v obsazení Jan Hádek a Magdalena Malá – housle, Michal Dušek – viola, Ondřej Michal – violoncello, Michal Novák – kontrabas, Jana Švadlenková a Hana Šuková – lesní rohy.