Sborová a písňová tvorba L. Janáčka

Sborová a písňová tvorba L. Janáčka

O tom, že Leoš Janáček, jehož 90. výročí úmrtí si dnes připomínáme, velmi dobře rozuměl lidskému hlasu a uměl s ním pracovat jak jednotlivě tak ve sborové tvorbě nás přesvědčí nedělní Koncert vážné hudby.

V tomto týdnu nás naposledy janáčkolog doc. PhDr. Jiří Zahrádka, Ph.D.svým vyprávěním zavede do minulého století. V životní knize Leoše Janáčka se zastavíme u kapitJiří Zahrádka 1oly světské voální tvorby. Nejprve se zaměříme na sbory, z nichž zazní Kantor Halfar, Maryčka Magdonova a 70 000. Z písní kratince nahlédneme do Moravské lidové poesie v písních a pak se zastavíme u Zápisníku zmizelého. Sbory zazpívá Akademické pěvecké sdružení Moravan se sbormistry Josefem Veselkou a Janem Řezníčkem a pěvec Miroslav Švejda. Ukvalskou poesii v písních přednese Martina Janková a Tomáš Král za klavírního doprovodu Ivo Kahánka. Ze Zápisníku zmizelého budou vybírat pěvci Leo Marián Vodička, Jitka Zerhauová, klavírista Radoslav Kvapil a členky Pražského filharmonického sboru.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music