Zdounečanka a Vacenovjáci na jednom pódiu

Zdounečanka a Vacenovjáci na jednom pódiu

Společný koncert Zdounečanky a Vacenovjáků se koná v sobotu 12. listopadu 2016 v 18 hodin v kulturním domě ve Zdounkách, moderuje herec brněnského Městského divadla Zdeněk Junák. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v kulturním domě ve Zdounkách.

Zdounečanka je kapela ze Zdounek u Kroměříže. Vznikla v roce 1976 a pod tímto názvem vystupuje od roku 1978. Od roku 1984, kdy vyhrála Zlatou křídlovku, účinkuje v rozhlase a televizi a koncertuje i v zahraničí. V jejím vedení se jako kapelníci vystřídali Antonín Kadlec, Jiří Vrána (v letech 1979 až 1990), po něm nakrátko Miroslav Gloza, dále Richard Plachý, v letech 1998 až 2015 Miroslav Nauč a po jeho náhlém úmrtí Rudolf Foltýn.

Letos čtyřicetiletá krojovaná dechová hudba Vacenovjáci vznikla v roce 1976 jako mládežnický orchestr „Radostné mládí“. Jedním z prvních učitelů byl pan Michal Komosný. Sídlo kapely je obec Vacenovice ležící na jižní Moravě v okrese Hodonín. Nynějším kapelníkem je křídlovák Petr Grufík. Od založení prošlo souborem několik desítek hráčů, kteří byli žáci Josefa Frýborta, Josefa Ištvánka nebo již zmiňovaného Michala Komosného. Za čtyřicet let získali Vacenovjáci celou řadu ocenění. V roce 1992 vyhráli jubilejní desátý ročník Zlaté křídlovky a na přelomu tisíciletí triumfovali jako Nejúspěšnější dechovka dechovkové hitparády České rozhlasu Praha. Vacenovjáci vydali přes dvacet alb.