Soutěž o vstupenky na Mladinu

Soutěž o vstupenky na Mladinu

Pořad v souvislostech


Vonička lidových písní
Budeme vysílat

Vonička lidových písní
Vonička lidových písní
Vonička lidových písní
Vysílali jsme

Vonička lidových písní
Vonička lidových písní
Vonička lidových písní
Audioarchiv

V páteční Voničce lidových písní (23. srpna) nabízíme soutěž o dvojici vstupenek na další koncert cyklu letních folklorních večerů F-SCÉNA 2019. Zavolejte do vysílání, Voničku naladíte od půl jedenácté dopoledne.

V sobotu večer ovládnou jeviště pod petropavelskými věžemi tanečníci a muzikanti souboru Mladina z Plzně s jejich „folklorním divadlem“ s názvem Psohlavci. V netradičně pojatém programu se vrací na milované Chodsko a k tomu jim slouží ten „nejchodštější“ příběh ze všech. Milovníci divadla a folkloru si zcela jistě přijdou na své.

Závěrečný nedělní odpolední koncert letošní F SCÉNY bude patřit netradiční dvojici hudebních uskupení. Nejprve vystoupí Brněnský filharmonický sbor BESEDA BRNĚNSKÁ, který představí písňovou sborovou tvorbu Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a dalších, pod názvem „V dobrým jsme se sešli“.

Závěrečnou pomyslnou tečkou pak bude představení autorského Tanečního divadla BUFO z Prahy, jenž předvede svou taneční grotesku „Tadáda dip tadáda“. Soubor BUFO založil Martin Pacek, choreograf a tanečník, který má na svém kontě mnoho úžasných choreografií v divadlech napříč Českou republikou. Diváky tak čeká divadelně taneční lahůdka o rozcházení, scházení, odcházení…odvěkém střetávání se mezi mužem a ženou.

Během celého sobotního i nedělního odpoledne, souběžně s hlavním programem na jevišti, bude v areálu Biskupského dvora probíhat edukační program pro děti pod názvem „S Modrým hrochem bez úrazů“, který se zaměřuje na prevenci úrazů dětí.

Fscéna_2019_plakát

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web