Ondrášova valaška přivítá amatérské i profesionální soubory

Ondrášova valaška přivítá amatérské i profesionální soubory

Do Rožnova zamíří například Slovenský lidový umělecký kolektiv (SĽUK) nebo Musica Folklorica. Od pátku 11. do neděle 13. září se mohou Rožnované i návštěvníci města těšit na bohatou folklorní nabídku. V areálu Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě proběhne třetí ročník přehlídky folklórních a uměleckých souborů s názvem Ondrášova valaška.

Hudební koncerty, taneční workshopy a programy vynikajících folklorních souborů včetně profesionálních těles z ČR i Slovenska. To vše nabídne třetí ročník přehlídky  folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška, který v areálu Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě proběhne tento víkend.

„Hlavním hostem festivalu bude profesionální soubor SĽUK (Slovenský ľudový umelecký kolektív) z Bratislavy a také cimbálová Musica Folklorica. Bohatý a zajímavý program festivalu zahájí páteční večerní benefiční autorský pořad Bez bab, ve kterém diváci uvidí pestrou nabídku lidového mužského tanečního i hudebního projevu (11.9., 19.00 hod.). Finanční prostředky vybrané v rámci pátečního benefičního pořadu budou věnovány muzeu a jsou určeny na restaurování soch a náhrobků ve Valašském Slavíně u Kostela svaté Anny v areálu muzea.

Sobota 12.9. bude dopoledne patřit dětským folklorním souborům Malý Radhošť z Rožnova, Ondrášek z Brna a souboru Děcka z Kunovic (Děti dětem, 10,00) . Odpoledne se představí cimbálová muzika Šmykňa z Ostravy a pěvecký sbor Chórek z Horní Suché (13:30). Dyž sem já šel přes Ondřejník je název samostatného pořadu jubilujícího folklorního souboru Valašský Vojvoda z Kozlovic, který v letošním roce slaví 70. výročí svého založení (14,00). Součástí sobotního programu bude také taneční workshop, ve kterém se zájemci naučí taneční variace z oblasti východního Slovenska (15:30).

Sobotní galavečer přivede na podium v Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě profesionály z Bratislavy. Divákům se od 19,00 představí špičkový Slovenský ľudový umelecký kolektív se svým pořadem 70 rokov a opět půjde o benefiční představení, jehož výtěžek bude věnován paní Boženě Křenkové z Rožnova na úhradu odlehčovací pobytové služby,“ pozval na přehlídku ředitel muzea Jindřich Ondruš s tím, že sobotní program přehlídky uzavře od 20,30 hodin společná zábava s cimbálovou muzikou Aldamáš.

„Nedělní dopoledne nabídne od 11,00 hodin další dětský pořad, ve kterém se tentokrát kromě souboru Ondrášek z Brna představí také dětský soubor Soláněk z Hutiska – Solance. A po odpoledním tanečním workshopu uzavře třetí Ondrášovu valašku společný koncert rožnovské cimbálové muziky Soláň a profesionálního souboru Musica Folklorica v pořadu nazvaném Muzicírování (14,30),“ vyjmenoval pořady Ondrášovy valašky Jindřich Ondruš.

Ondrasova_valaska_2020_program

NyníRanní magazín
Píseň: Blues o tom, že život je chlap (2019); Interpret: Mrlinová Kateřina; Album: Mrlinová Kateřina a spol.: Život je chlap
09:00Dopoledne s Proglasem
10:00Písně
10:15Stopy (TWR)
10:30Vonička lidových písní
11:00Zprávy Proglasu, počasí
11:05Katecheze pro školáky

Jazz Goes to Town 2020

Zveme do Hradce Králové na festival Jazz Goes to Town. wroblewski

Regiony

Regiony

Sólo pro ženský hlas 5

Pires_CartografadoDevět výjimečných zpěvaček v pořadu Slyšte, lidé!

Vývar Vandy Kavkové

kavkova_vyvarPoslechněte si rozhovor se zpěvačkou Vandou Kavkovou o jejím albu Vývar.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web