Folklorní soubor Javorníček slaví 55. výročí

Folklorní soubor Javorníček slaví 55. výročí

Malí i velcí tanečníci a muzikanti, valašské kroje, lidové tance a zpěvy a prostředí valašského jarmarku. Nejen to čeká návštěvníky slavnostního koncertu u příležitosti 55. narozenin tradičního brněnského folklórního souboru Javorníček. Premiéru bude hostit Mahenovo divadlo v sobotu 16. listopadu 2013 hned dvěma koncerty, a to v 15:30 a v 19 hodin. Poslední lístky jsou k zakoupení v předprodeji na Dvořákové 11.

V sobotu 16. listopadu 2013 se honosné prostory Mahenova divadla promění v prostředí jarmarku. Tanečníci a muzikanti, ale i vedoucí a instruktoři Javorníčku opět po pěti letech provede své publikum večerem plným lidového tance, hudby a zpěvu. A je se na co těšit! Přes sto padesát členů souboru již dlouhé měsíců pracuje, aby zážitek ze slavnostního večera byl co nejsilnější.

Tématem letošního koncertu je Jarmark. Tento motiv jsme vybrali už po minulé premiéře v lednu roku 2009. Prakticky okamžitě jsme začali vyhledávat podklady ze všech různých valašských regionů a tvořit choreografie. Během roku 2012 jsme rozepisovali hudbu a od července minulého roku nacvičujeme s dětmi program. Dnes tak máme připraveno patnáct nových programových čísel a všechna budou dohromady představovat jarmark tak, jak ho znali naši předkové na Valašsku,“ vysvětlil umělecký vedoucí souboru Ladislav Plánka. O dramaturgii večera se postarala PhDr. Alena Schauerová, která choreografii nových pásem sestavovala s vydatnou pomocí samotných tanečníků Javorníčku. Na jedinečném společném koncertě všech kategorií souboru tak návštěvníci uvidí, jak se jarmark připravuje, jak se na něm prodává a nakupuje nejrůznější zboží, i jak se trh vesele zakončí v pomyslné hospodě taneční zábavou.

Zdroj : tisková zpráva souboru, fotografie: archiv souboru, více na www.javornicek.cz