FAŠANK BRNO 2019

FAŠANK BRNO 2019

V úterý 5. března 2019 pořádá Slovácký soubor Šafrán z Brna již podesáté celobrněnský FAŠANK. Od 16 hodin vystoupí na náměstí Svobody dětské i dospělé folklorní soubory, akce pokračuje besedou u cimbálu s ukázkou zvyku pochování basy.

Od 16 hodin vystoupí na náměstí Svobody dětské soubory Brněnský Valášek a Komiňáček, krojovaná chasa z Komína, folklorní soubory Lučina, Májek, Slovácký krúžek z Brna i pořádající soboru Šafrán. Kolem půl šesté v podvečer se dění přesune do Tržnice na Zelném rynku, kde bude pokračovat beseda u cimbálu přístupná široké veřejnosti. O zakončení besedy s ukázkou zvyku pochování basy se postará soubor Lučina.

Cílem akce, organizované Slováckým souborem Šafrán Brno,  je přiblížit široké veřejnosti jednu z významných  lidových tradic, která bývala v minulostí důležitým předělem hospodářského roku na vesnici. Pro ukázky tradičních lidových tanců a zvyků z jednotlivých regionů Moravy, včetně množství různých dovádějících masek, se podařilo za vydatné podpory představitelů města a Jihomoravského kraje aktivizovat brněnské folklorní soubory a skupiny z městských částí pro vytvoření nové tradice brněnských fašanků. 

Fašank_Brno_2019

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web