Babí léto 2018

Babí léto 2018

Třináctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Babí léto proběhne letos ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči ve dnech 12. až 16. září.

Prvním programem festivalu – a jeho neoficiálním zahájením  - v letošním roce bude posezení s mezříčskými cimbálovými muzikami ve Schlattauerově kavárně. A možná přijdou i muzikanti z daleké Indie.

Ve čtvrtek budou moci diváci v meziříčském amfiteátru shlédnout  první doprovodný program festivalu – vystoupení Vojenského uměleckého soubor Ondráš z Brna – Ondrášovské putování.

Páteční program festivalu bude pokračovat  na dvou místech. Po 19. hodině na nádvoří zámku v Hustopečích nad Bečvou předvedou svá vystoupení soubory hostující na festivalu – Češi z chorvatské Končenice, slovenský Mostár z Brezna, Slovácký krůžek ze Svatobořic – Mistřína, indický Spandan a hostitelský soubor Bača.

A od  půl deváté večer zvou pořadatelé na promítání filmových dokumentů z Valašska - Staré Valašsko, Valašské tance, a nejnovější  Říkejte mi strýcu na amfiteátru ve Valašském Meziříčí.

Sobotní – hlavní program - mezinárodního folklorního festivalu Babí léto 2018 odstartuje v 11 hodin dopoledne průvodem všech účinkujících souborů a skupin z meziříčského náměstí do parku u zámku Kinských v Krásně, kde se na prknech amfiteátru všechny soubory krátce představí. Ve 14 hodin odstartuje program s názvem „100 let … „ věnovaný osobnostem, které v uplynulých 100 letech ovlivňovaly folklorní dění. A v 16 hodin program zahraničních souborů pod názvem „Dyby byla Morava“.

Celodenní program vyvrcholí v sobotním večeru galaprogramem na amfiteátru. Čkeá vás přehlídka nejlepších čísel všech souborů, které na Babí léto 2018 přijedou zdáli i zblízka. Doprovodným programem v sobotu je Řemeslný jarmak, na němž nebude chybět dobré jídlo a Vojtův burčák.

Nedělní program Babího léta se koná ve městě Kelči. Zahájí ho písně zúčastněných souborů na závěr slavnostní mše v kostele sv. Petra a Pavla, po níž se soubory přesunou průvodem na kelečské náměstí, kde bude možno shlédnou krátká vystoupení jednotlivých souborů. Závěr celého festivalu je směřován na pódium u kelečského kulturního domu, kde budou mít diváci možnost naposled shlédnout hudební i taneční vystoupení účastníků letošního Babího léta a pořadatelé se se soubory rozloučí před jejich návratem domů.

Babí léto_2018_program