Cimbálová muzika Ohnica ŽIVĚ ve Folklorním okénku

Cimbálová muzika Ohnica ŽIVĚ ve Folklorním okénku

Cimbálová muzika Ohnica z Uherského Hradiště se účastní projektu Muzikanti, to sú chlapci!  a představí se posluchačům v živém vysílání pořadu Folklorní okénko.

 

Muzika vznikla na přelomu roku 2005 a 2006 původně jako doprovodné uskupení muzikantů na absolventský koncert, po kterém jsme se rozhodli pokračovat dál a postupně se formovala mladá cimbálová muzika. Tvář kapely se ustálila v roce 2010 a její obsazení tvoří převážně středoškoláci a vysokoškoláci. Hlavní náplní našeho působení je zvládnout široký repertoár regionu s jednotlivými specifiky. Muzika se zaměřuje převážně na interpretaci písňového a tanečního repertoáru hradišťského Dolňácka, dále celého Slovácka a nebrání se i jiným regionům a žánrům. Vzorem pro ně jsou generace starších muzikantů a cimbálových muzik jako jsou Hradišťan, CM Jaroslava Čecha, … a v neposlední řadě BROLN.

Muzika vystupuje jak na domácí scéně (reprezentace města, Slavnosti vína v Uherském Hradišti, Ozvěny Horňácka, MFF Strážnice, Dolní Lomná, Kopaničářské slavnosti, Jízdy králů), tak i v zahraničí (Slovenská republika, Polsko, Rakousko, Ukrajina). Muzika spolupracuje s folklorními soubory a sólisty z Uherskohradišťska.