Folklorní škola: O čarovném kolovrátku

Folklorní škola: O čarovném kolovrátku
13. června 2019 MFF Strážnice Autor: Kateřina Kovaříková

Na vybraných ukázkách z několika evropských pohádek ukáže i vysvětlí Folklorní škola na MFF Strážnice 2019 několik zajímavých jevů a porovná pohádková fakta se skutečností. 

Pohádky provázejí každého člověka od dětství prakticky po celý život. V některých tradičních pohádkách hraje důležitou úlohu rukodělná výroba. Jedním z nejčastějších pracovních pohádkových motivů byla výroba textilu, reprezentovaná zejména předením. Však i kolovrátek, který je v názvu pořadu, vyvolává představu zaniklého a pohádkového světa.

Většina pohádkových motivů a úkolů, které jejich hrdinové plní, v sobě schovává určitou reálnou podstatu, která je však před současným člověkem ukrytá a také je značně nečitelná. Vypravíte se tedy na chvilku do pohádkového světa a světa našich předků. Součástí folklorní školy bude demonstrace rukodělného zpracování přírodních materiálů. O působivý hudební doprovod se postará kapela historických hudebních nástrojů RukyNaDudy.

Pořad začíná v sobotu 29. června 2019 v 10 hodin dopoledne ve objektu E12 v areálu strážnického skanzenu. Repríza je na stejném místě od 15. hodiny. Autorem pořadu je Václav Michalička.

NyníTřikrát z Proglasu
Píseň: Po doľiňe ťichí vetrík veje (2021); Interpret: Gašpar Ľubomír - cimbál, Fehér Sisa - zpěv; Album: Gašpar Ľ., Fehér S., Cimbal Project: Ľubozvuk
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písničky pro hezké...
16:00Kukadlo
16:25Písně
16:55Kolem se toč

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web