Do Strážnice na Jarmark chutí a vůní

Do Strážnice na Jarmark chutí a vůní
19. června 2019 MFF Strážnice Autor: Kateřina Kovaříková

Na Jarmarku chutí a vůní v rámci MFF Strážnice 2019 je prostor pro výrobce ze Slovácka, kteří připravují tradiční pokrmy, používají místní suroviny a tradiční postupy při výrobě, a kde poctivost je na prvním místě.

Nabídka bude opravdu pestrá. Těšit se můžete na sladké, slané, teplé i studené. Jen tak na chuť si můžete zakousnout třeba domácí chléb se škvarkovou pomazánkou, klobásníky či máslové koláčky a zapít to třeba poctivým pivem z Kyjovského či Jarošovského pivovaru. Chybět nebudou ani místní vinaři. Děti si pochutnají na vinných moštech, ovocných a zeleninových sirupech nebo sladkých perníčcích. Hladové zasytí halušky, pohankové rizoto, fazolová polévka, šumajstr nebo masové pokrmy. Všichni se také už jistě těší na chlebové placky pečené v peci na dřevo, na které se vyplatí vystát si frontu. Své umění a obdivuhodný elán nám předvedou tetičky z Kozojídek, které na místě připravují patenty s povidly a mákem. Tato tradiční slovácká pochoutka vždy doslova mizí před očima.

Na jarmarku rozhodně nebude smutno. O celodenní hudební produkci se postarají cimbálové muziky Lašár a Grajcar. Program zpestří také CM Ženičky z Hluku s ženským sborem Klebetnice. Přidají se k nim také děvčice z Uherského Hradiště, které si říkají Slovácký výběr. Neznáte? Poznáte!

NyníTřikrát z Proglasu
Píseň: Ej zalužicki poľo (2021); Interpret: Gašpar Ľubomír - cimbál, Fehér Sisa - zpěv; Album: Gašpar Ľ., Fehér S., Cimbal Project: Ľubozvuk
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písničky pro hezké...
16:00Kukadlo
16:25Písně
16:55Kolem se toč

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web