Ten líšeňský kostelíček

Ten líšeňský kostelíček

Pořad v souvislostech


Ten líšeňský kostelíček
Budeme vysílat

100 let Československa - 100 let české dechovky
100 let Československa - 100 let české dechovky
Okolo Kyjova teče voda dvoja
Vysílali jsme


Sedmdesátník Antonín Pavluš

Koně moje, koně vrané

Koně moje, koně vrané
Audioarchiv

Kameníkovi Muzikanti natočili nový hudební nosič Ten líšeňský kostelíček. Nejen do Brna-Líšně se vydáme s novými písničkami v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 10. srpna 2017 za pět minut pět odpoledne.

Kapela Kameníkovi Muzikanti nese jméno svého zakladatele a uměleckého vedoucího, skladatele, pedagoga a výborného křídlováka Bohumíra Kameníka, který během své dlouholeté kariéry prošel mnoha předními dechovými orchestry jako jsou Mistříňanka, Moravanka, Moravěnka, Túfaranka nebo Dubňanka. Ve většině z nich zanechal svou nezaměnitelnou stopu.

Historie Kameníkových Muzikantů se začala psát v únoru roku 1990, kdy Bohumír Kameník definitivně odešel z profesionální dechovky Moravěnka a založil malý soubor z šesti mladých muzikantů a žáků brněnské konzervatoře. O rok později se začala psát historie klasické velké dechovky, která se začala formovat oproti poptávce doma i v zahraničí. Po několika vydaných hudebních nosičích, mnoha vystoupeních doma i v zahraničí a natočení několika televizních pořadů, se v roce 1995 Bohumír Kameník rozhodl činnost souboru přerušit a dále se věnovat jen studiové činnosti bez veřejného vystupování.

V současnosti, už se svým synem Ondrou, též trumpetistou, připravil program pro veřejnou produkci, kterou obnovil činnost Kameníkových Muzikantů. Kapela má za sebou již řadu vystoupení doma i v zahraničí. Repertoár se skládá ze známých skladeb předních tvůrců klasické dechovky jako jsou Metoděj Prajka, Antonín Žváček, Josef Konečný, Jan Slabák, Ladislav Kubeš a samozřejmě z nezaměnitelných skladeb z autorské dílny Bohumíra Kameníka.

Informace i foto převzaty z webových stránek kapely.