Ten líšeňský kostelíček

Ten líšeňský kostelíček

Kameníkovi Muzikanti natočili nový hudební nosič Ten líšeňský kostelíček. Nejen do Brna-Líšně se vydáme s novými písničkami v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 10. srpna 2017 za pět minut pět odpoledne.

Kapela Kameníkovi Muzikanti nese jméno svého zakladatele a uměleckého vedoucího, skladatele, pedagoga a výborného křídlováka Bohumíra Kameníka, který během své dlouholeté kariéry prošel mnoha předními dechovými orchestry jako jsou Mistříňanka, Moravanka, Moravěnka, Túfaranka nebo Dubňanka. Ve většině z nich zanechal svou nezaměnitelnou stopu.

Historie Kameníkových Muzikantů se začala psát v únoru roku 1990, kdy Bohumír Kameník definitivně odešel z profesionální dechovky Moravěnka a založil malý soubor z šesti mladých muzikantů a žáků brněnské konzervatoře. O rok později se začala psát historie klasické velké dechovky, která se začala formovat oproti poptávce doma i v zahraničí. Po několika vydaných hudebních nosičích, mnoha vystoupeních doma i v zahraničí a natočení několika televizních pořadů, se v roce 1995 Bohumír Kameník rozhodl činnost souboru přerušit a dále se věnovat jen studiové činnosti bez veřejného vystupování.

V současnosti, už se svým synem Ondrou, též trumpetistou, připravil program pro veřejnou produkci, kterou obnovil činnost Kameníkových Muzikantů. Kapela má za sebou již řadu vystoupení doma i v zahraničí. Repertoár se skládá ze známých skladeb předních tvůrců klasické dechovky jako jsou Metoděj Prajka, Antonín Žváček, Josef Konečný, Jan Slabák, Ladislav Kubeš a samozřejmě z nezaměnitelných skladeb z autorské dílny Bohumíra Kameníka.

Informace i foto převzaty z webových stránek kapely.