Folklorní okénko: Muzikantská cesta Jitky Šuranské

Folklorní okénko: Muzikantská cesta Jitky Šuranské

V pátek 28. října uplynuly tři roky od náhlého úmrtí jedinečné zpěvácké a muzikantské osobnosti, houslistky, zpěvačky a osobité interpretky lidových písní Jitky Šuranské. Svůj muzikantský příběh nám sama připomene a o svém Triu porozpráví v archivním Folklorním okénku: Muzikantská cesta Jitky Šuranské ve středu 2. listopadu od 16 hodin v rozhovoru s Helenou Bretfeldovou.

Řeč i ukázky se dotknou Cimbálové muziky Stanislava Gabriela, Hudecké úderky s Jiřím Plockem, zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů, spolupráce se slovenským PaCoRa Triem i jejího posledního muzikantského seskupení – Tria Jitky Šuranské.

Pořad si můžete pustit také o týden později – ve středu 9. listopadu od třetí hodiny ráno. K poslechu je i v audioarchivu Radia Proglas.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web