3světy Tomáše Koláčka

3světy Tomáše Koláčka

Tomáš Koláček je mladý, talentovaný hudebník a zpěvák. Působí v několika hudebních tělesech a hraje na různé smyčcové nástroje. Nedávno natočil své první profilové cd písní a hudebních experimentů, které v jeho životě hrají důležitou roli. Jaké pocity mu přínáší hudba, zpívá i muzikanti kolem něj? Dozvíte se ve Folklorním okénku na Proglasu ve středu 9. června v 16.55.

O projektu 3světy

  • Mým domovským regionem je Mikulovsko – křižovatka kultur, vlivů a národů. V této oblasti se tak jako ve mně prolínají regiony, které si s sebou přivezli menšiny, které po roce 1945 tuto oblast osídlily. Podluží je oblast, která zde intenzivně zakořenila a v NS Pálava se pak stala mým hudebně-folklorním východiskem.
  • Díky spolupráci s VSLPT Poľana Brno jsem dostal obrovskou příležitost poznat mnoho podob lidové kultury. Učarovalo mi Podpoľanie, jeho lazy a dědiny. Talent a um dědinských rázovitých muzikantů jakožto i cikánských virtuózů mi zůstává doživotní ispirací.
  • Bar, salón, sklep, kulturní dům, koncertní sál – všude tam se cítím doma a nemám v úmyslu se nechat omezovat. Za souborová léta jsem měl tu čest potkat se s vynikajícími talenty vymykajícími se mému chápání. Léta hltám zážitky od komerce nejhrubšího zrna až po delikátní umělecké výkony. Tato různá „neomezení“ mě nesmírně přitahují.
kolacek_tomas_ostrava_filharmonie
 
 
CD_3svety_obal
Foto: Archiv Tomáše Koláčka, publikováno se souhlasem