Soutěž - Soubor Jaro zve na jarní představení

Soutěž - Soubor Jaro zve na jarní představení

Rozkvetlá louka, tajemně vonící les, malebná náves nebo tradiční světnička. Tyto kulisy stojí na pozadí folklorních tanců souboru Jaro. Souborové představení Zahrajte mně, muzikanti se koná v Divadle na Vinohradech v Praze v neděli 19. května 2019 v 18 hodin. Soutěžte s Proglasem o vstupenky!

Uvidíte krásná taneční pásma a inspirující kroje. Večerem vás provedou tanečníci všech věkových skupin - členy souboru jsou děti od 5-ti let po dospělé. Poznáte dovádění na louce těch nejmenších, dětské jarní koledy, masopustní veselí, milenecký duet, působivé dospělé kolové tance. To vše za doprovodu Muziky Jara, která si letos připomíná čtvrtstoletí své existence. Tanečníci s muzikanty během večera navštíví mnoho míst, kromě Čech zabrousí i na Moravu (Lašsko) a Slovensko (Liptov). 

Taneční soubor Jaro pod vedením MgA. Živany Vajsarové působí v Praze od roku 1983. Během své taneční historie soubor získal mnoho tuzemských i zahraničních ocenění. Spolupracuje s tanečníky z Hong Kongu a Japonska. Nadchl nejednoho diváka u nás i ve světě. Soubor navštívil mimo jiné Německo, Nizozemí, Kypr, USA, Japonsko, Nový Zéland, Hong Kong nebo Taiwan. A všude zanechal trochu české folklorní radosti. Radost je to, co z pódia budete cítit i v neděli 19. května. Folklorní taneční motivy jsou citlivě nastudovány s důrazem na hloubku provedení stylu jednotlivých regionů.

Dvojici vstupenek můžete vyhrát ve Voničce lidových písní (15. května 2019 od 10.30).

Vstupenky můžete zakoupit on-line.