Za lidovou kulturou do Novohradských hor

Za lidovou kulturou do Novohradských hor
2. června 2020 Folklor a dechovka

Folklorní okénko na vlnách Proglasu slibuje ve středu 3. června v 16.55 lidovou píseň, hudbu, zvykosloví, výtvarné projevy a třeba i lidovou kuchyni Novohradských hor. A nebude chybět ani pěkná muzika v podání předních českých folklorních souborů a kapel. Pěkný večer a pohodový poslech vám přeje Zdeněk Vejvoda.

Malebný horský kraj na jihovýchodní hranici Čech s Rakouskem nepatří mezi nejznámější turistické cíle. Tím spíš ale stojí za pozornost, a to nejen jako skutečný ráj pro všechny milovníky přírody a historie, ale také jako oblast s pozoruhodnou lidovou kulturou našich předků.  

Pozoruhodným a v dané podobě jinde v Čechách neznámým obyčejem spojeným s novohradským podhůřím je... Poslechněte si! A nabídneme také jeden starý recept z Novohradska na kyselou polévku :-)

Rozhovor s Veronikou Hajníkovou

Hajnikova_Moras_2026Připravili jsme rozhovor s písničkářkou Veronikou Hajníkovou

Regiony

Regiony

Quadro Nuevo s novým albem

quadro-nuevo_insideNěmecká skupina Quadro Nuevo má nové album Inside the Island. 

Nové album konžského zpěváka Kizaby

kizaba_future-villageKonžský hudebník Kizaba vydal nové album Future Village

Darujte Proglas!