Vonička: pozvánka do Kyjova na pořad Krúžkaři a souboráci - soutěž o vstupenky

Vonička: pozvánka do Kyjova na pořad Krúžkaři a souboráci - soutěž o vstupenky

Pořad v souvislostech


Vonička lidových písní
Audioarchiv
29. července 2022 Folklor a dechovka, Soutěže Autor: Helena Bretfeldová

Slovácký soubor Kyjov si v pátek 12. srpna na Letním kině v Kyjově od 20.30 hodin programem Krúžkaři a souboráci připomene 80. výročí svého založení. Chystaný pořad bude kromě oslavy také zajímavou sondou do historie chorografie SS Kyjov - na pódiu se vystřídají taneční čísla od 50. let minulého století až po výstupy z nedávné minulosti i ze současného repertoáru souborových tanečníků.

Pořad s názvem Krúžkaři a souboráci se bude konat na letním kině v Kyjově v pátek 12. srpna od 20.30. V autorském pořadu Ladislava Šimečka, tradičního skvělého moderátora soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, se představí taneční čísla od 50. let minulého století až po chorografie současných tanečníků.

V pořadu vystoupí několik generací souborových tanečníků včetně tří vítězů soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Doprovodí je cimbálové muziky Širúch, Cimbálová muzika Jury Petrů a Cimbálová muzika Pavla Růžičky. Přijeďte příští pátek do Kyjova, budete vítáni.

V rámci dvojice pozvánek na pořad v naší Voničce lidových písní nabízíme posluchačům soutěž o dvakrát dvě vstupenky do Kyjova na pořad Krúžkaři a souboráci a o CD 60 let s muzikou Jury Petrů: napište nám do Proglasu na mailovou adresu bretfeldova@proglas.cz, jméno primáše CM Jury Petrů. Uzávěrka soutěže bude v pátek 5. srpna ve 12.00.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonatina con altre arie in d; Autor: Kertzingen Augustinus; Sóla: Linden Jaap ter  - viola da gamba, Willi Barbara Maria - cemballo
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web