Vonička lidových písní: pozvánka  na koncert CM Jasénka do Vsetína

Vonička lidových písní: pozvánka  na koncert Brněnského Valášku

Pořad v souvislostech


Dopolední proud - Folklor
Audioarchiv
18. května 2023 Folklor a dechovka Autor: Helena Bretfeldová

V páteční Voničce lidových písní vás rádi pozveme na vzpomínkový pořad na Zdeňka Kašpara, mimořádného muzikanta, který výrazně ovlivnil nejen folklorní hnutí na Valašsku, s názvem  A jak ňa tu nebude, gdo tu zpívať bude? Uskuteční již tuto sobotu 20. května od 19:25 hodin v Lidovém domě ve Vsetíně. Známá i neznámá hudební a pěvecká čísla z autorského pera sběratele lidových písní a tanců, zakladatele folklorního souboru Jasénka a legendárního valašského primáše Zdeňka Kašpara ve speciálním programu představí Cimbálová muzika Jasénka a sólisté Saša Dobrovolná, Rudolf  Danajovič, David Konvičný, Pavel Ptáček a Jan Vaculín. Pořadem bude provázet Klára Císaríková, vnučka Zdeňka Kašpara. Jeho hlas i originální primování na housle si poslechněte v pátek od 10:30 v Dopoledním proudu ve Voničce lidových písní.

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Regiony

Regiony

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Darujte Proglas!