Vojenský umělecký soubor Ondráš je stále s Vámi!

Vojenský umělecký soubor Ondráš je stále s Vámi!

Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna se rozhodl nabídnout výběr ze souborového videoarchivu a dopřát všem svým příznivcům virtuální podívanou. 

Kromě toho nabídl na Zelený čtvrtek také svůj první videoklip.

I v této době si tak můžete užít příjemné chvíle s hudbou a tancem VUS Ondráš. Na YouTube kanál souboru Ondráš jsou postupně přidávány doposud nezveřejněné záznamy vystoupení. Vzniká tak pestrá souborová mozaika.

Jako první zhlídnete speciální program Galavečer hudby a tance 2018. Toto společné vystoupení vytvořil Vojenský umělecký soubor Ondráš s Poddukelským umeleckým ľudovým súborom (PUĽS). Bylo uvedeno pouze dvakrát – v Rožnově pod Radhoštěm a na brněnském hradě Špilberk na letních folklorních večerech F SCÉNA 2018. Kromě písní a tanců z repertoáru obou těles uvidíte i společně nastudovaná čísla. Určitě si počkejte na závěrečný „Hopak“ ze Zakarpatské Ukrajiny, který svou strhující choreografií naprosto uchvátil publikum.

"Jako další jsme z archivu našich klenotů vybrali oblíbenou pohádku Čertovinky. Toto lidové taneční divadlo na motivy autorského příběhu vám přinese hodinu a půl trvající potěšení z hudby, tance i čertovské legrace. V Čertovinkách si své najdou rodiče i děti", je uvedeno v tiskové zprávě VUS Ondráš.

VUS Ondráš natočil svůj první hudební videoklip. Žertovné z Valašska připravili muzikanti a zpěvačky Orchestru lidových nástrojů spolu se speciálním hostem, valašským zpěvákem Pavlem Ptáčkem. Videoklip byl uveden na Zelený čtvrtek jako velikonoční pozdrav a rozptýlení nejen pro fanoušky souboru a příznivce folkloru.