Malovaný kraj - zima 2016

Malovaný kraj - zima 2016

Poslední letošní číslo vlastivědného a národopisného časopisu slováckého regionu Malovaný kraj vychází právě v těchto dnech.  Dvouměsíčník, vycházející od roku 1946 v Břeclavi, a slavící tak letos 70 let od svého vzniku, se věnuje historii, folkloru, osobnostem, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem regionu.

Na jeho obálce je představeno stále ještě málo známé pohoří Ždánický les. V obsahu se mj. dozvíte mnohé z historie kostela sv. Vavřince v Hodoníně. Dále zjistíte, že rovnou padesátku letos oslavil Národopisný krúžek Dolněmčan. Upozorněno je též na možnost leteckých výletů nad Slováckem. Jelikož nadchází advent, byl zařazen také článek o tradiční kateřinské zábavě, jež bývala poslední před tímto předvánočním obdobím. Aktuální díl seriálu Přestavba vesnic jihovýchodní Moravy dokumentuje situaci na Uherskohradišťsku. V jiném cyklu – o cimbálových muzikách – je představena CM Guráš z Velkých Bílovic. Nechybí ani starý vánoční recept (na anýzové perníčky), pravidelná porce vtipů ze Slovácka, pozvánky na různé akce a rovněž dvoustrana poezie. Na zadní straně obálky se pak skví fotografie moderního kostela sv. Ducha ve Starém Městě, jehož jedna věž slouží i jako rozhledna.

Časopis o 32 stranách, do něhož rovným dílem přispívají odborníci i laikové, lze zakoupit v některých novinových stáncích a knihkupectvích nebo objednat přímo na adrese redakce Malovaného kraje, 17. listopadu 1a, 690 02 Břeclav, tel.: 602 575 463, 724 965 609, e-mail: malovanykraj@seznam.cz.

Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na webových stránkách www.malovanykraj.cz


Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Regiony

Regiony

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web