Hradišťan má nový projekt: Třikrát je člověk

Nový hudebně-taneční projekt Hradišťanu se jmenuje Třikrát je člověk a obsahuje hudbu Jiřího Pavlici na texty Michala Stránského a na lidovou poezii. Hradišťanu, který mimochodem letos slaví 60. narozeniny, se budeme věnovat v pořadu Slyšte, lidé! 10. července od 19.15.

V květnu se v Uherském Hradišti uskutečnila premiéra nového hudebně-tanečního pásma Hradišťanu s názvem Třikrát je člověk. Nový komponovaný pořad vznikl 12 let po posledním podobném projektu, velmi úspěšném pásmu O Slunovratu, které patří k absolutním vrcholům v historii Hradišťanu. K novému pořadu složil Jiří Pavlica hudbu na texty Michala Stránského a samozřejmě i za přispění nevyčerpatelné pokladnice lidové poezie. „Pojednává o nevšedních okamžicích lidského života, které jsou ve víru dnešního světa často vnímány a předkládány jako všední. Jde o připomenutí si toho, co tradice ctila, totiž, že třikrát v životě je člověk jiný, tajemný, zranitelný, v nebezpečí i pod ochranou. Ve svém zrození, ve chvíli, kdy z něj vzniká nový život a ve své vlastní smrti,“ říká o představení autor hudby Jiří Pavlica. Autorkou choreografie nového pořadu je opět Ladislava Košíková.

Hradišťan s projektem Třikrát je člověk vystoupí v sobotu 24. července na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou. Předtím, 10. července, se Hradišťanu budeme věnovat v pořadu Slyšte, lidé!

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web