Folklorní sedmička 114. kolo

Folklorní sedmička 114. kolo

Pořad v souvislostech


Hymna a chorál Svatý Václave
Audioarchiv

114. kolo naší hitparády lidových písní Folklorní sedmička jsme vysílali v premiéře v sobotu 6.srpna; znovu se vám představila sedmička lidových písní z různých regionů, v podání lidových souborů, ženských i mužských sborů, osobitých sólových zpěváků i špičkových cimbálových muzik.

Znovu jste si přáli slyšet Vlastu Grycovou; s titulní milostnou táhlicí Lásko, Bože, lásko s jednoduchým doprovodem cimbálu Jiřího Chovance z alba O lásce zabodovala již podruhé. O třetí místo se stejným počtem hlasů se podělila s novinkou minulého kola - verbuňkem V poli stójí Anička v podání Cimbálové muziky z Milotic s hostujícím zpěvákem Jožkou Varmužou doprovázeným Mužským sborem z Dambořic. Postoupil také Strážničan s hostujícím sólistou Petrem Pánkem a s písňovou sadou na vojenské téma Kolem našej zahrádečky; protože píseň zazněla už potřetí, Petra Pánka u mikrofonu vystřídal jeho bratr Tomáš Pánek, a to s písňovou sadou ze slovenského Záhorí Ty Kúty, Ty Kúty. Znovu rozhodla početná skupina hlasujících, která v čele s výrazným náskokem udržela Horáckou muziku ze Žďáru nad Sázavou a zpěvačku Michalu Žďánskou s žertovným valčíkem Měla sem milého parukáře, který s převahou zaujal první místo. Blahopřejeme i tentokrát čtveřici postupujících!

Kapelu RukyNaDudy jste tentokrát v postupové trojici neudrželi, dostali jen velmi málo hlasů; nahradil ji žertovný popěvek v rytmu tance polky z repertoáru karlovarského folklorního Souboru písní a tanců Dyleň s názvem Chtěl jet sedlák do mlejna v podání Borise Musila. Nepodařilo se postoupit ani Mužskému sboru z Kyjova za doprovodu Cimbálové muziky Jury Petrů. Místo jejich písně zaujala novinka z Horňácka - Musica Folklorica a zpěvák Martin Prachař se svižnou, přesto hrozivou baladickou písní Keď sa Janko na vojnu bral. Tentokrát neuspěly ani Zpěvulenky z Čeložnic a jejich popěvek Slavíček zpívá doprovázený Cimbálovou muzikou s primášem Luďkem Běťákem; vystřídala ji písňová sada táhlic a skočných v podání neuvěřitelně souladných mužských hlasů bratří Varmužových za doprovodu Varmužovy cimbálové muziky ze Svatobořic-Mistřína - Písně před muzikou z Milotic.

Takže máte možnost si vybrat z naší nabídky a maximálně třem písničkám poslat hlasy. 

Hlasujte do středeční půlnoci 17. srpna 2022

Vylosovanému hlasujícímu, který nám kromě svých hlasů pošle i svou poštovní adresu, vyhraje jedno CD s lidovými písněmi z produkce Indies Happy Trails.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web