Folklorní sedmička 113. kolo

Folklorní sedmička 113: kolo

Pořad v souvislostech


113. kolo Folklorní sedmičky
Budeme vysílat

Folklorní sedmička GALA
Folklorní sedmička
Folklorní sedmička
Vysílali jsme

Folklorní sedmička GALA
117. kolo Folklorní sedmičky
117. kolo Folklorní sedmičky
Audioarchiv
25. července 2022 Folklor a dechovka, Soutěže Autor: Helena Bretfeldová

113. kolo hitparády lidových písní Folklorní sedmička zaznělo v premiéře v sobotu 23. července a znovu vám nabídlo kytici sedmi písní z různých regionů, v podání lidových souborů, ženských i mužských sborů, výjimečných sólových zpěváků i cimbálových muzik.

RukyNaDudy (které vidíte na fotografii) se vám líbily i tentokrát a udrželi jste je v postupové trojici, stejně jako výjimečnou straňanskou zpěvačku Vlastu Grycovou; jelikož píseň Kosí Jano zazněla už potřetí, vystřídala ji další píseň z alba O lásce - titulní milostná Lásko, Bože lásko s jednoduchým doprovodem cimbálu Jiřího Chovance. Minule vítězný Strážničan s hostujícím sólistou Petrem Pánkem a s písňovou sadou na vojenské téma Kolem našej zahrádečky postoupil tentokrát z druhého místa. Velmi početná hlasovací iniciativa nejen z Vysočiny posunula do čela minulou novinku - Horáckou muziku ze Žďáru nad Sázavou a zpěvačku Michalu Žďánskou s žertovným valčíkem Měla sem milého parukáře, který s převahou zaujal první místo. Blahopřejeme tentokrát čtveřici postupujících!

Malý počet zaslaných hlasů bohužel neumožnil pokračovat novinkové písni – Počkaj, postoj, ty malý pacholku Cimbálové muziky Kotár se zpěvačkou a výtvarnicí Liduškou Vaškovou. Vystřídala ji písnička Slavíček zpívá  v podání Zpěvulenek z Čeložnič, Jany Něničkové a Jiřího Petrů za doprovodu Cimbálové muziky s primášem Luďkem Běťákem. Folklorní sedmičku opustila i druhá novinka minulého kola - Soubor lidových písní a tanců Hlubina a zpěvák Lukáš Červenka a píseň Švarna dzievečko. Nahradil ji verbuňk V poli stójí Anička v podání  Cimbálové muziky z Milotic s hostujícím zpěvákem Josefem Varmužou; zároveň nás symbolicky pozvali na folklorní festival Milotice ´22, který se uskuteční v termínu 5.-7. srpna a Cimbálovou muziku z Milotic (stejně jako předchozí Zpěvulenky z Čeložnic a muziku Luďka Běťáka) na něm pochopitelně budeme mít šanci vidět a slyšet. Bohužel se nepodařilo postoupit ani Konrádyho dudácké muzice doprovázející zpěváka Václava Švíka a jejich písničce Na prahu stála. Na novinkovou pozici se tak dostala Cimbálová muzika Jury Petrů a impozantní vícegenerační Mužský sbor z Kyjova a písňová sada Nepohlédaj za mnú z alba Dej nám Bože zdravíčka.

Takže vám už nezbývá nic jiného, než si vybrat z naší nabídky a vybraným maximálně třem písničkám poslat hlasy. 

Hlasujte do čtvrteční půlnoci 4. srpna 2022

Vylosovanému hlasujícímu, který nám kromě svých hlasů pošle i svou poštovní adresu, vyhraje jedno CD s lidovými písněmi z prodikce Indies Happy Trails.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonata in D; Autor: Schmelzer Johann Heinrich; Sóla: Holloway John - barokní housle, Willi Barbara Maria - cemballo
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web