Folklorní sedmička 112.kolo

Folklorní sedmička 112.kolo

Pořad v souvislostech


112. kolo Folklorní sedmičky
Budeme vysílat

Folklorní sedmička GALA
Folklorní sedmička
Folklorní sedmička
Vysílali jsme

Folklorní sedmička GALA
117. kolo Folklorní sedmičky
117. kolo Folklorní sedmičky
Audioarchiv
11. července 2022 Folklor a dechovka, Soutěže Autor: Helena Bretfeldová

V sobotu 9. července jsme odvysílali 112. kolo hitparády lidových písní Folklorní sedmička. V postupové trojici se udržela Vlasta Grycová se svojí dcerou Aničkou Přikrylovou a také RukyNaDudy a Marian Friedl s Ženským sborem z Kudlovic; nově se k nim přidala Cimbálová muzika Strážničan s hostujícím sólistou Petrem Pánkem. Zde jsou podrobné výsledky:

Třetí místo v hlasování 111. kola Folklorní sedmičky a tím i postup do dalšího kola patří kapele RukyNaDudy z Frenštátu pod Radhoštěm s písní Išli, išli v interpretaci Mariana Friedla a Ženského sboru z Kudlovic. Druhé postupové  místo si vyzpívala straňanská zpěvácká legenda Vlasta Grycová se svou dcerou Aničkou Přikrylovou za doprovodu rodinné cimbálové muziky Husličky ze Strání. Píseň Kosí Jano je z alba O lásce z roku 2014. Vítězství v 112. kole hitparády lidových písní bude obhajovat Cimbálová muzika Strážničan s primášem Víťou Pálenským a zpěvák Petr Pánek s písňovou sadou s vojenskou tematikou Kolem našej zahrádečky. 

Čtyři nepostupující písničky nahradil stejný počet novinek: v boji o vaše hlasy dostane příležitost Horácká muzika, její sbor a sólistka Michala Žďánská s valčíkovou písní Měla sem milého parukáře, zpěvačka Liduška Vašková a valašská cimbálová muzika Kotár s melodií v rytmu tance starodávný Počkaj, postoj, ty malý pacholku, soubor Hlubina se sólistou Lukášem Červenkou s rychlou sadou Švarna dzěvečko z alba Ostravské obrázky a konečně Konrádyho dudácká muzika s Václavem Švíkem s vojenskou písní Na prahu stála.

Takže souhrnná nabídka pro vaše hlasování:Hlasujte do čtvrteční půlnoci 7. července 2022

Trojice hlasujících, kteří nám kromě svých hlasů pošlou i svou poštovní adresu, vyhraje po jednom CD s lidovými písněmi.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonatina con altre arie in d; Autor: Kertzingen Augustinus; Sóla: North Nigel  - teorba
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web