Naše tipy: Co posloucháme v únoru 2013

28. února 2013 Archiv článků hudba Autor: Milan Tesař

V únoru pro vás hudební tipy vybírají DKP, kytarista dua Kieslowski, a Milan Tesař, hudební redaktor Proglasu. Napište nám, co jste v poslední době rádi poslouchali vy.

Tipy DKP (Kieslowski)

Dlouhodobě trpím – jak tomu říkám – „syndromem nedostatku nové hudby“, která by mě překvapila. Nejde mi o překvapení skladatelské, aranžérské apod., ale spíš emocionální. To je to jediné, co u hudby hledám. Ale přesto se občas zadaří. Naprosto mě rozsekalo Zrní, hlavně naživo a hlavně v osobní rovině setkání. Chytří kluci, co mají za ušima a vědí, zač je chléb, abych tak řekl.

A teď výčet „recently added“ nákupů do mých iTunes – The XX, Alva Alto & Ryuchi Sakamoto, Nine Horses, Arve Henriksen, Nick Cave & The Bad Seeds – Push the Sky Away, Anna von Hauswolf, Jack White, Neil Young & The Crazy Horse – Psychedelic Pill, Trentemœler.

Tipy Milana Tesaře

Klíčovým albem letošní postní doby je kolekce Šel přes potok Cedron k hoře od skupiny Oboroh. Těším se na koncert, který se koná 10. března od 17 h v duchovním centru v Brně-Lesné.

Těším se také na dubnový JazzFestBrno. Naposlouchávám pianistu Shai Maestra, americké The Trio Of OZ, saxofonistu Willa Vinsona a další hvězdy letošního ročníku.

Zamiloval jsem se do alba Blood Sings, na kterém Jaromír Honzák s norskou zpěvačkou Sissel Verou Pettersen interpretují písně od mé oblíbené Suzanne Vega.

Květy a jejich album Bílé včely jsem zde chválil opakovaně. Píseň My děti ze stanice Bullerbyn se mi však líbí čím dál víc.

Příjemně se mi – i když až na několikátý pokus – poslouchá album Cigareta ve dvou brněnského projektu Psychedelic Morning.

Z archivních nahrávek vydaných na značce Galén mě v poslední době zaujalo CD Pavilon č. 2, které na počátku 80. let natočila kapela Jaroslava Jeronýma Neduhy Mezzanin.

Mým nejoblíbenějším duetem poslední doby je Baby, Would You Mary Me? v podání islandského písničkáře Svavara Knútura a Markéty Irglové.

První výsledky ankety Album roku 2021

bokova_prometheusPředstavujeme 11. až 20. místo výroční ankety Proglasu o Album roku 2021.

Regiony

Regiony

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web