IV. ročník koncertního cyklu Hybatelé rezonance

 IV. ročník koncertního cyklu Hybatelé rezonance

Cyklus klavírních recitálů nazvaný Hybatelé rezonance chystá v nové sezoně mimořádné koncerty čtyř představitelů klasiky i jazzu, a to opět v působivém prostředí Anežského kláštera v Praze.

Hlavní rubrika: Klasika
Rubriky: Klasika, Akce
Datum: 4. října 2021 — 25. dubna 2022
Místo: Praha, Anežský klášter
Organizátor: SMART Communication s.r.o.

Za mistrovské koncertní křídlo C. Bechstein D 282 usedne uznávaný pianista a interpret klasické hudby Miroslav Sekera, dále jeden z nejžádanějších českých komorních hráčů – pianista Karel Košárek, dirigent, skladatel a jazzový pianista Kryštof Marek či jedna nejvýraznějších osobností české jazzové scény - Najponk.

Koncertní sérii zahájí 4. října Miroslav Sekera. Svůj program oproti původnímu plánu pozměnil. Posluchači se mohou těšit mimo jiné na Haydnovu Sonátu C dur, Hob. XVI/50; Chopinovu Baladu F dur op. 38, č. 2; Berceuse Des dur op. 5 a Scherzo cis moll op. 39, č. 3; Mozartových 9 variací D dur na menuet Jean-Pierra Duporta, KV 573 a výběr z díla Ference Liszta.

Držitel Českého lva za hudbu k filmu Masaryk, dirigent, skladatel, textař, aranžér a jazzový pianista Kryštof Marek - je druhým interpretem, jehož umění publikum uslyší. „Srdečně zvu do světa mých autorských skladeb, které improvizačně rozvedu pro sólový klavír. Ve druhé části večera se ke mně připojí vynikající saxofonista David Fárek. Podkladem budou například mé jazzové suity Silent Way of Night, Midnight Pictures či Sinael Jazz Symphony…,” poodhaluje programu 1. listopadu svého vystoupení Kryštof Marek. 

Do nekonečného průniku světů klasické a jazzové hudby 21. března pozve jeden z nejžádanějších českých komorních hráčů vůbec, Karel Košárek. Na svém recitálu si mimo jiné bude klást otázku, jak propojit baroko s jazzem nebo jak zněla Rapsodie v modrém před tím, než ji Gershwin předal k orchestraci. Košárek uvede hudbu G. Gershwina, F. Gulda, N. Kapustina nebo E. Wilda.

Jazzu se klavírní křídlo značky Bechstein otevře 25. dubna pod rukama jedné z dlouhodobě nejvýraznějších osobností české jazzové scény, která vystupuje pod uměleckým jménem Najponk. Jeho hra vychází přímočaře z klasických jazzových kořenů.Najponkův program pro recitál je zatím překvapením.

zdroj: TZ SMART Comunication s.r.o.