Koncerty a hudební akce

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Chris Bergson – české turné

Datum: 7. září 2018 — 30. září 2018 Místo: celá ČR

Chris Bergson je považován za jednoho z nejinvenčnějších skladatelů moderního blues. Hraje hudbu, která čerpá jak právě z moderního blues, tak ze starší akustické varianty žánru nebo ze soulu. V roce 2015 byl uveden do newyorské bluesové síně slávy a časopis Mojo Magazine před deseti lety jmenoval jeho album Fall Changes nejlepší bluesovou deskou roku.

Jazz Brno 2018: Prim Trio

Jazz Brno 2018: Prim Trio

Datum: 26. září 2018 Místo: Brno, klub Stará Pekárna

Rakouské trio Prim tvoří Felix Biller, který hraje na klavír a kytaru, dále Konuray Mutluer na kontrabas a Christoph Karas na bicí. Skupina – i když v trochu jiném obsazení – vznikla v roce 2015. Hraje posluchačsky přístupný jazz, který se však nevyhýbá ani experimentům včetně netradičního používání jednotlivých nástrojů. Naživo trio vystoupí 26. září v Brně v klubu Stará Pekárna v rámci koncertní série Jazz Brno 2018. Na Proglasu jste měli možnost už dvakrát (v pořadech Třikrát z Proglasu a Noční bdění s jazzem) slyšet jejich aktuální minialbum tria, nazvané 40 Days.

Na Scestí: Isara a Zdenek  Barták

Na Scestí: Isara a Zdenek  Barták

Datum: 26. září 2018 Místo: Mladá Boleslav, Divadelní sál Domu Kultury

Začíná nová sezóna pravidelného cyklu koncertů Na scestí. Pořádající skupina Isara tentokrát pozvala Zdenka Bartáka a Milana Kramaroviče, kteří představí své album Chladno, ale jasno.

Podjezd a Daniel Király ve Zlíně

Podjezd a Daniel Király ve Zlíně

Datum: 26. září 2018 Místo: Zlín, Zelenáčova šopa

Oficiální zahájení nové sezóny v Zelenáčově šopě ve Zlíně. Místní bluegrassová skupina Podjezd si jako hosta pozvala country zpěváka Daniela Királyho.

Lee Banda – představení alba O písni

Lee Banda – představení alba O písni

Datum: 27. září 2018 Místo: Brno, klub Stará Pekárna

Folkrocková skupina Lee Banda představí své druhé studiové album O písni. Hosty koncertu budou mj. Klára Veselá nebo Iva Marešová.

Lednicko/Valtický hudební festival

Lednicko/Valtický hudební festival

Datum: 29. září 2018 — 13. října 2018 Místo: Lednice, Valtice, Velké Bílovice,Poštorná,Wilfersdorf,

Již třetí ročník LEDNICKO|VALTICKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU 2018 opět obohatí podzimní kulturní a společenské dění na jižní Moravě a v okolních regionech.

Olomouc: Domine salvam

Olomouc: Domine salvam

Datum: 30. září 2018 od 18:00 do 20:00 Místo: chrám sv. Mořice Olomouc

Společný koncert duchovní hudby, na němž vystoupí Collegium vocale Olomouc a Bremer Kantorei St. Stephani (Německo). Program: J. S. Bach, A. Bruckner, F. Brixi, I. Stavinskij a další.

Poslední pólo

Poslední pólo

Datum: 30. září 2018 od 19:00 do 19:30 Místo: Lázně Rašínova, Rašínova 12 Brno

30. září 2018 se u bazénu Lázní Rašínova uskuteční premiéra první české site-specific opery „Poslední pólo“. Autorem hudby je Marko Ivanović, libreto napsal Josef Škarka, jeden ze zakladatelů spolku Hausopera. Na nové 30minutové opeře se nepodílí jen zpěváci a instrumentalisté, ale také olympijská reprezentantka v synchronizovaném plavání Alžběta Dufková a její tým akvabel. 

Jazz Groove Brno: Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience

Jazz Groove Brno: Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience

Datum: 2. října 2018 Místo: Brno, Bobycentrum

V rámci festivalu Jazz Groove Brno se představí Al McKay, původní kytarista skupiny Earth, Wind & Fire, se svou současnou sestavou.

Jazz Groove Brno: B-Side Band & Vojtěch Dyk

Jazz Groove Brno: B-Side Band & Vojtěch Dyk

Datum: 3. října 2018 — 4. října 2018 Místo: Brno, Metro Music Bar

Dva koncerty B-Side Bandu s Vojtěchem Dykem – 3. a 4. října 2018. Jako hosté vystoupí Ondřej Gregor Brzobohatý a Ondřej Ruml.