Koncerty a hudební akce

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Českolipský komorní cyklus v roce 2022

Českolipský komorní cyklus v roce 2022

Datum: 24. března 2022 — 31. prosince 2022 Místo: Česká Lípa

I pro letošní rok připravil spolek ARBOR další pokračování Českolipského komorního cyklu. Popáté se tak v České Lípě uskuteční od března do prosince šest komorních koncertů s nabídkou klasické hudby a drobným zpestřením ze světa jazzu. Letošní nabídka láká na významné osobnosti české klasické scény, jako je hornista Radek Baborák, violoncellista Jiří Bárta nebo houslista Roman Patočka, kteří se představí v komorních uskupení. Chybět nebude ani setkání s vokálním uměním společně se souborem Ad vocem a sopranistkou Annou Hlavenkovou, nebo na objednávku cyklu připravený vánoční program renomovaného souboru Musica Florea Marka Štryncla s pěvkyní Alenou Hellerovou. Cyklus letos představí i mladé talenty, zázračné akordeonové duo Martina Kota a Viktora Stockera, a vrací se i k oblíbenému open-air koncertu v městském parku, který bude tradičně přístupný zdarma a představí Lípa Musica Jazz Quartet. Hudební setkání se uskuteční převážně v českolipském kostele Mistra Jana Husa, vánoční program nově zasazuje do dalšího českolipského sakrálního prostoru – kostela Narození Panny Marie. Předprodej vstupenek bude zahájen 7. února.

Concentus Moraviae na cestě od kořenů k budoucnosti

Concentus Moraviae na cestě od kořenů k budoucnosti

Datum: 31. května 2022 — 27. června 2022 Místo: Valtice, Ivančice, Slavkov u Brna, Lomnice, Tišnov, Velké Meziříčí, Netín, Lysice, Boskovice, Moravs

Na zázračné putování prostorem i časem zve letos svoje posluchače Concentus Moraviae. Od 31. května do 27. června nabízí cestu kolem hudebního světa. Na třech desítkách koncertů a v množství doprovodných akcí zamíří k hudebním kořenům umělců a nabídne možnosti, jak lze tímto jedinečným dědictvím okouzlit současného posluchače. K množství výjimečných účinkujících se připojí i patronka festivalu Magdalena Kožená společně se Simonem Rattlem.

Brněnský varhanní festival 2022

Brněnský varhanní festival 2022

Datum: 1. června 2022 — 7. července 2022 Místo: Brno a okolí

Brněnský varhanní festival 2022 je v plném proudu. Seznamte se s jeho programem a přijměte pozvání na koncerty, které se připravují pro jeho druhou polovinu.

33. ročník festivalu Forfest

33. ročník festivalu Forfest

Datum: 19. června 2022 od 18:20 — 7. července 2022 do 18:20

Na přelomu června a července 2022 proběhne mezinárodní festival současného umění s duchovním zaměřením FORFEST Czech republic.
Program letošního 33. ročníku festivalu Forfest obsahuje v reprezentativním výběru celkově 30 stěžejních akcí - z toho 22 koncertů, třídenní mezinárodní konferenci Kolokvium 2022, 4 poslechové pořady „Rozhovory o hudbě“, 2 výstavní projekty a týdenní kompoziční kurzy pro mladé hudební skladatele s mezinárodní účastí lektorů i studentů. Festivalové akce jsou letos situovány do šesti moravských měst a obcí: Kroměříž, Olomouc, Zlín, Hodonín, Kojetín a Hustopeče.

36. ročník festivalu Český Krumlov

36. ročník festivalu Český Krumlov

Datum: 24. června 2022 — 3. července 2022 Místo: Český Krumlov

Již jsou v prodeji vstupenky na chystaný letní festival komorní hudby. Nebude chybět ani oblíbená Barokní noc, ve které bude provedena další barokní opera.

Varhanní léto na Petrově 2022

Varhanní léto na Petrově 2022

Datum: 30. června 2022 — 22. září 2022 Místo: Katedrála Petra a Pavla Brno

Jako každoročně je pro vás i letos připravený bohatý koncertní program, složený z varhanních skladeb i z děl, ve kterých hrají varhany doprovodnou roli.