Koncerty a hudební akce

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Program festivalu Jakuba Jana Ryby

Program festivalu Jakuba Jana Ryby

Datum: 28. dubna 2019 — 15. července 2019 Místo: Rožmitál, Mníšek, Březnice

Festival během tří měsíců nabídne pět koncertů, mši, odbornou konferenci a interpretační kurzy s workshopy. To vše na místech Rybova kraje. V Rožmitále pod Třemšínem, v barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy, ve Starém Rožmitále a na zámku v Březnici. Závěrečný koncert se uskuteční v Praze, v chrámu Sv. Mikuláše na Malé Straně a na programu bude světová premiéra Nešporních zpěvů J. J. Ryby.

 

Ebenův Labyrint na Brněnském varhanním festivalu

Ebenův Labyrint na Brněnském varhanním festivalu

Datum: 19. května 2019 od 19:30 — 19. června 2019 do 21:45 Místo: jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie, Brno

Hana Bartošová a Vladimír Krátký společně nastudovali Labyrint světa a ráj srdce od Petra Ebena. Spolu s dalšími skladbami jej přednesou na jednom z koncertů Brněnského varhanního festivalu.

Benefice Evy Urbanové v Brně

Benefice Evy Urbanové v Brně

Datum: 21. května 2019 od 19:00 do 21:00 Místo: Besední dům Komenského náměstí Brno

V úterý 21. května se uskuteční galakoncert Evy Urbanové a Moravského klavírního tria. Vstupenky jsou již v předprodeji.

Sedmiletý varhaník vystoupí na Noci kostelů

Sedmiletý varhaník vystoupí na Noci kostelů

Datum: 24. května 2019 Místo: kostel  sv. Jana a Pavla v Místku a v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Sviadnově

Mimořádně talentovaný sedmiletý Štěpán Ponča s varhanním repertoárem a vlastní improvizací vystoupí letos na noci kostelů již podruhé.

Jazz Meets World: Harold López-Nussa

Jazz Meets World: Harold López-Nussa

Datum: 24. května 2019 Místo: Praha, Rudolfinum, Sukova síň

Kubánský pianista Harold López-Nussa vystoupí 24. května 2019 v Sukově síni Rudolfina v Praze. Rodák z Havany je všestranný hráč s obrovským skladatelským a aranžérským záběrem. Hraje jazz a čerpá jak z tradiční kubánské hudby, tak z hudby klasické a populární. Sám o svém způsobu práce říká: „Stále se snažím experimentovat s novými zvuky a se způsoby kompozice.“ López-Nussa je držitelem mnoha ocenění a vystupuje ve slavných koncertních sálech i na velkých festivalech po celém světě. V Praze vystoupí v triu se svým bratrem Ruyem Adrianem, který hraje na bicí, a s kontrabasistou Yasserem Pinem. 

Ponava Fest 2019

Ponava Fest 2019

Datum: 24. května 2019 — 26. května 2019 Místo: Brno, park Lužánky

O posledním květnovém víkendu, 24.–26. 5. 2019, se v největším brněnském parku Lužánky uskuteční již 4. ročník volně přístupného multižánrového festivalu PonavaFest. Mezi letošní hlavní hvězdy patří norský jazzový hráč na trumpetu Arve Henriksen, který vystoupí se slovenským kytaristou Davidem Kollarem, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, kultovní kapela Tornádo Lue, zpěvačka Vladivojna La Chia, básník a písničkář Jiří Dědeček či improvizační těleso Dalibora Buše a herců nejen z Divadla Husa na provázku.

Hvězdy amerického bluegrassu v Praze

Hvězdy amerického bluegrassu v Praze

Datum: 27. května 2019 Místo: Praha 6, hotel OREA Pyramida (sál Dlabačov)

Duo Rob Ickes & Trey Hensley (Rob je jeden z nejlepších dobristů na světě, držitel desítek ocenění, Trey je unikátní kytarista s nezaměnitelným hlasem). Jeff Scroggins & Colorado (Jeff je dvojnásobný vítěz národní soutěže banjistů, kapela Colorado začala sbírat ocenění IBMA už několik let po svém vzniku). Becky Buller, Ned Luberecki a Missy Raines (Becky – skvělá houslistka, dvojnásobná vítězka Grammy a osminásobná vítězka ceny IBMA, Ned – aktuálně podle IBMA nejlepší banjista světa a Missy – v historii IBMA držitelka nejvíce ocenění pro nejlepšího basistu/basistku světa).

F. X. Richter gala

F. X. Richter gala

Datum: 29. května 2019 od 19:30 do 21:30 Místo: Brno, kostel sv. Janů (u Minoritů)

František Xaver Richter se narodil před 310 lety. Koncert na jeho počest uspořádal soubor Czech Ensemble Baroque. Uvede tři novodobé premiéry.

Peter Lipa – představení alba Dobré meno v Brně

Peter Lipa – představení alba Dobré meno v Brně

Datum: 30. května 2019 Místo: Brno, klub Radost

Peter Lipa představí v Brně své nové album Dobré meno.

Schumannovo Requiem na Pražském jaru

Schumannovo Requiem na Pražském jaru

Datum: 1. června 2019 od 18:00 do 19:30 Místo: Praha chrám Matky Boží před Týnem

Soubor Musica Florea a Collegium Floreum uvede Mozartovu Korunovační mši a zřídka uváděné Schumannovo Requiem.