Výstavy na Folkových prázdninách

Výstavy na Folkových prázdninách
12. července 2010 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Festival Folkové prázdniny bude probíhat v Náměšti nad Oslavou od 24. do 31. července 2010. Jeho součástí budou nejen koncerty, ale také mnoho desítek tvůrčích dílen, odborné kolokvium a v neposlední řadě i několik výstav.

Folkové prázdniny v Náměšti nad OslavouV rámci letošních Folkových prázdnin budete mít jedinečnou příleţitost navštívit několik výstav.

Výstavní síň galerie ve Staré radnici na Masarykově náměstí je vyhrazena fotografické akci a výstavě s názvem Tváře Folkových prázdnin. Čtyři tradiční fotografové Folkových prázdnin byli vyzváni, aby v daný čas, na daném místě a za daných stejných podmínek nafotili „tváře Folkových prázdnin" a následující den své fotografie ve výstavní síni Staré radnice instalovali. Vernisáž této výstavy v pondělí 26. 7. ve 14 h uvede „dvorní" výtvarník
festivalu Rostislav Pospíšil.

Hlavním tématem letošního festivalu jsou Oslavy, obřady, rituály. Proto fotografka Kamila Berndorffová připravila v prostoře tzv. Kavecu u zámecké jízdárny výstavu s názvem Indie – obřady a rituály. Na stejném místě je též připravena tradiční výstava fotografií Kamily Berndorffové Ohlédnutí za Folkovými prázdninami 2009.

V zámeckém parku tentokrát najdeme objekty autorů Jaromíra Šimkůje a Pavla Tasovského s příznačným názvem Plechy a (ne)plechy.

A v Galerii 12 můžete navštívit výstavu Mezi kovem a plátnem výtvarníků Jana Svobody (obrazy) a Ondřeje Svobody (kovové objekty, šperky).