Třikrát z Proglasu: Els Berros de la Cort

Třikrát z Proglasu: Els Berros de la Cort

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Els Berros de la Cort
Audioarchiv
27. ledna 2020 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Už potřetí v tomto měsíci věnujeme rubriku Třikrát z Proglasu produkci velmi zajímavého katalánského vydavatelství Segell Microscopi. Po triu Udiva a zpěvačce, která si říká Heura Gaya, nás bude zajímat katalánská skupina Els Berros de la Cort.

Aktuální album Torb vyšlo katalánské skupině El Berros de la Cort v říjnu 2019. Kapela, která má v obsazení například irské buzuki, klarinet, niněru nebo katalánské dudy, se původně věnovala lidové a středověké hudbě. Její celkově čtvrté album Torb je první, na kterém se orientuje na své autorské skladby. Přitom díky nástrojovému obsazení zůstává zvuk blízký původnímu repertoáru skupiny. Jednotlivé instrumentální skladby jsou pojmenované podle druhů větru, s nimiž se setkáme v různých zemích.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web