Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou Shivanam

Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou Shivanam
29. dubna 2022 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Brněnská skupina Shivanam kombinuje prvky etnické a elektronické hudby. Nové album s názvem Viral Shroom nám představí její kapelník Ivan Jašek. Rozhovor povede Jannis Moras.

Základ skupiny Shivanam tvoří duo Ivan Jašek (hlas, beatbox, kytary, syntezátor, samply, efety, tibetské mísy, didgeridoo, perkuse, zvony) a Edgar Mojdl (klávesy, samply, flétny, whistles, bonga, perkuse, programování, hlas). Na novém albu Viral Shroom jako hosté účinkují mimo jiné Karel Heřman ze skupiny Čankišou (zpěv, hrdelní zpěv) nebo Ladislav Šiška (tabla, djembe, darbuka).

Na svém webu o sobě Shivanam píší:

Startují nový program se čtvrtým albem vydaným opět u labelu Cosmicleaf Records. Ještě více se přiklonili k elektronické scéně s hutnými basovými linkami a bohatou rytmikou již tradičně propojenou spousty zvukových frekvencí až do hypnotického trance. A připravovanou koncertní šňůru - pokud to situace dovolí. Propojují videoprojekci (Vj Steen) a animace, aby komunikovaly interaktívně s hudbou. Se skupinou pravidelně vystupují i tanečnice či různí performeři, fireshow a podobně. Skupinou prošli mnozí hudebníci ze všech různých oblastí pravidelně dnes již vystupujíci na jiných projektech, ale občas se objevují na pódiích jako hosté skupiny. Dlouhodobě spolupracují s brněnským DeeCee studiem - jež vytvořilo skupině dva velmi zdařilé videoklipy. Další klipy zase s TokPic studiem. Doma vystupovali na všech větších festivalech: Jejich žánrová pestrost od ambientních ploch přez downtempa, etnické kořenové styly vás provedou až k strhujícím trancovým rytmům - kde volně navazují na další projekt SHIVATRANCE se kterým slaví úspěchy především v zahraničí. Vystupovali ve většině okolních států Evropy. Hráli na největších evropských festivalech jako Boom festivalu v Portugalsku, Rakousku, Sziged v Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Ukrajině a Německu.