Two Generation Trio živě na Proglasu

20. září 2011 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pátek 23. září od 19.15 vystoupí na Proglasu v rámci pořadu Jak se vám líbí jazzové Two-Generation Trio ve složení Vincenc Kummer – kontrabas, Vilém Spilka – kytara a Radek Zapadlo – kontrabas.

Two-Generation Trio nebo též KZS Trio o sobě na svém webu píše:

„Tři nástroje, tři osobnosti, tři názory na hudbu, avšak jednotný a kompaktní výsledný hudební tvar: KZS Trio. Kapela, která s minimem vyjadřovacích prostředků, ale maximální efektivitou a energií hraje přímočarý jazz, kterému nechybí žádná důležitá složka. Naopak strhne svým pevně uzamčeným groovem, rytmickou jistotou, melodickou invencí, celistvým a vyrovnaným zvukem. Jednotlivé posty tria okupují výrazní instrumentalisté z obou břehů řeky Moravy. Slovensko reprezentuje basista Juraj Kalász (alternuje ho Vincenc Kummer), jistý a spolehlivý motor s neuvěřitelně sametovým chodem. Kytarové palivo dodává brněnský kytarista Vilém Spilka, aby za kapelový volant mohl usednout brilantní saxofonista Radek Zapadlo, harcovník pražské klubové scény nyní též usazený v Brně, a bezpečně a zábavně provést repertoár kapely všemi zatáčkami, jak melodickými, tak harmonickými. KZS Trio – tři nástroje, tři osobnosti, ale spousta hudby.“

Na albu One se Two-Generation Trio představuje v sestavě s kontrabasistou Vincencem Kummerem, bývalým členem několika swingových orchestrů a také Orchestru Ladislava Štaidla. Kummer v 80. letech emigroval do Švýcarska, kde bydlel, hrál a sbíral zkušenosti 25 let. V současné době žije opět v Brně.

Viléma Spilku můžete znát nejen jako jazzového kytaristu (mj. Unity Quartet), ale také jako pořadatele a dramaturga festivalu JazzFestBrno.

Radek Zapadlo je jedním z nejvyhledávanějších českých jazzových saxofonistů.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web