Improludes – sólové album polského pianisty Wyleżoła

Improludes – sólové album polského pianisty Wyleżoła
23. prosince 2014 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Polský jazzový klavírista Piotr Wyleżoł, který má bohaté zkušenosti se starou i avantgardní hudbou, natočil sólové album Improludes.

Polský jazzový pianista Piotr Wyleżoł má 38 let. Od raného dětství se věnoval klasické hudbě a později se přeorientoval na jazz. Vyučuje na hudební akademii v Krakově, téměř deset let spolupracuje se světoznámým houslistou Nigelem Kennedym, hraje starou a klasickou hudbu na cembalo a pod svým jménem vydal už šest alb. To nejnovější, Improludes, je první zcela sólové. Wyleżołovy skladby jsou sice jazzové, ale jsou ovlivněny také klasickou hudbou, minimalismem nebo hudbou filmovou. Na albu se střídají baladické momenty s dramatickými pasážemi a všech osm kompozic tvoří jeden příjemně sestavený celek.

Podívejte se na video.

NyníHudební siesta
Skladba: Simple Symphony pro smyčcový orchestr op.4 - Bourée (buré); Autor: Britten Benjamin; Dirigent: Warchal Bohdan; Soubor: Slovenský komorní orchestr
13:00Zprávy
13:05Odpolední proud
14:00Hudební kompas
14:30Odpolední proud
15:00Zprávy
15:10Litanie

Nové album Vincenta Peiraniho

peirani_living-being-ivFrancouzský akordeonista Vincent Peirani vydal album Living Being IV

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Mikoo

antalova_studioPoslechněte si rozhovor s bubenicí Michaelou Antalovou o mezinárodní skupině Mikoo. 

Za hudbou Kurdů

PolatMeral_Respect-festival-Praha2023_fotoMilanTesarPoslechněte si pořad o současné hudbě Kurdů. 

Darujte Proglas!