Branford Marsalis v červnu v Praze

1. května 2015 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Hostem festivalu Prague Proms bude na konci června 2015 americký saxofonista Branford Marsalis. Představí se tentokrát jako klasický hráč, který uvede saxofonové koncerty Alexandra Glazunova a Johna Williamse.

Americký saxofonista Branford Marsalis zahraje na festivalu Prague Proms 2015 na vlastní žádost Koncert pro saxofon a orchestr Es dur, op. 109, Alexandra Glazunova a Eskapády pro saxofon a orcheastr Johna Williamse. O večer se bude dělit s českým trumpetistou Janem Hasenöhrlem, který přednese skladbu Vince Mendozy New York Stories, concertino pro trubku a orchestr. Sólisty doprovodí Český národní symfonický orchestr se skladatelem Vincem Mendozou coby hostujícím dirigentem.

Branford Marsalis, bratr trumpetisty Wyntona Marsalise, dělí svůj čas mezi klasickou hudbu a jazz. Jako jazzový hráč nedávno vydal nové album In My Solitude, program pro sólový saxofon, zaznamenaný v Grace Cathedral v San Franciscu. Vedle vlastních jazzových improvizací do playlistu zařadil například jednu větu Sonáty a moll pro hoboj od Carla Philippa Emmanuela Bacha, jazzový standard Stardust nebo skladbu Mai současného japonského skladatele Rya Nody.

Branford Marsalis vystoupí ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v úterý 30. června 2015.