Zemřel Pavel Šafařík

Zemřel Pavel Šafařík
8. května 2018 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ve věku 83 let zemřel Pavel Šafařík, znalec folkové scény, velký podporovatel a zejména v počátcích vysílání i spolupracovník Proglasu.

Pavel Šafařík na vysílání Proglasu poprvé zareagoval na jaře 1996, krátce po spuštění brněnského vysílače. Týden co týden psal na stroji obsáhlý dopis do naší hitparády, komentoval nově nasazené písně, vyjadřoval se k našim pořadům.

Znal dobře zejména brněnskou folkovou scénu, pravidelně se účastnil Konkursů Zahrady a předkol Porty, jezdil i na finále Porty do Plzně a později do Jihlavy. Právě o Portě několikrát hovořil i v našem pořadu Jak se vám líbí. Kromě toho pro naše rádio v 90. letech připravil seriály Co je folk a Pozapomenutý folk. Hudební redakci Proglasu doporučil desítky zajímavých kapel a interpretů a v počátcích nám byl velkým rádcem a konstruktivním kritikem.

Proglas podporoval i jako KaPr (Kamarád Proglasu), který dlouhá léta roznášel poštu našim příznivcům a členům klubu v centru Brna, kde bydlel.

Z našeho vysílání můžete znát také Pavlova syna Petra Šafaříka, který pro Proglas několik let připravoval volný cyklus Muzika bez hranic a v roce 2017 moderoval několik pořadů z cyklu Jak se vám líbí.

Roman Pokorný hraje Duka Ellingtona

pokorny_cab-cottonJazzový kytarista Roman Pokorný nahrál album skladeb Duka Ellingtona.

Regiony

Regiony

Beauties Otty Hejnice

hejnic_beautiesJazzový bubeník Otto Hejnic má nové album s filmovými melodiemi.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music