Třikrát z Proglasu: Tau & the Drones of Praise z Irska

Třikrát z Proglasu: Tau & the Drones of Praise z Irska

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Tau & The Drones Of Praise
Audioarchiv
20. září 2022 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Tau & The Drones Of Praise je skupina, která vznikla v Berlíně pod vedením irského hudebníka Seána Mulrooneyho. Dne 21. září 2022 jí vychází nové album Misneach a my si je představíme v den vydání v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu.

Skupinu Tau & The Drones Of Praise sice písničkář a hudebník Seán Mulrooney založil v Berlíně, ale v roce 2019 se vrátil na rodný ostrov. Třetí album kapely se jmenuje Misneach, což ve staré irštině znamená „odvaha“, a hudebně vychází z různých stylů – irského folkloru, popu, rocku i duchovní hudby. Na nahrávce účinkuje 16 hostů. Jsou mezi nimi irský zpěvák Damien Dampsey, Pól Brennan ze slavné irské skupiny Clannad nebo Earl Harvin z kapely Tindersticks. Mulrooney říká, že má respekt k lidové hudbě, ale že si na ní váží především toho, že je schopná se vyvíjet, posouvat a přibírat různé další vlivy.

https://tauandthedronesofpraise.bandcamp.com/album/misneach

NyníHudební zastavení
Skladba: Kantáta "Ich habe meine Zuvresicht" BWV 188 - Sinfonia; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Hamari Julia - alt, Baldin Aldo - tenor, Heldwein Walter - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Zprávy ČRo Plus
20:15Radioreport
20:45Radio Vatikán (slovenské...
21:00Večerní chvály

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web