Soukromé písně Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka

Soukromé písně Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka
11. června 2017 Folk, Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Nové album vydává po pěti letech folkové duo Lada Šimíčková & Ivo Cicvárek. Lada píše texty a zpívá, Ivo je autorem hudby a hraje na klavír a kytary. Do studia si dvojice pozvala jazzové muzikanty v čele s kytaristou Vilémem Spilkou. Více se o albu Soukromé písně dozvíte z rozhovoru s oběma protagonisty v úterý 13. června 2017 od 19.15.

Textařka Lada Šimíčková a hudebník, skladatel a písničkář Ivo Cicvárek se seznámili díky Textové dílně Slávka Janouška. Lada původně pouze na web Textové dílny umisťovala své texty, které tak nabízela ke zhudebnění. Postupně však vznikla regulérní písničkářská dvojice, v níž Lada nejen textuje, ale i zpívá, zatímco Ivo je autorem většiny melodií a zpěvačku doprovází na klavír, kytaru a případně další nástroje.

Dvojice už v roce 2009 vystoupila živě v našem studiu. V roce 2012 duo s několika hosty natočilo album Hotel v tiché ulici. Lada Šimíčková v tomtéž roce získala cenu Proglasu Za krásu slova.

Nové album se jmenuje Soukromé písně. Dvojici na něm doprovázejí Vilém Spilka (elektrická kytara), Martin Kleibl (bicí) a Petr Pospíšil (kontrabas), resp. Jakub Šimáně (baskytara). V jednotlivých písních dále účinkují Radek Zapadlo (saxofon), Ondřej Zámečník (akordeon), Jiří Kotača (křídlovka) nebo Pavel Čadek (violoncello). Lada Šimíčková napsala všechny texty a ve třech případech se podílela také na hudební složce. Jinak hudbu složil ve většině případů Ivo Cicvárek, autorem jedné skladby je Slávek Janoušek a jednu složil Ladin manžel, písničkář Michal Kosmonaut Šimíček.

Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek své nové album představí 26. června v Café Práh v Brně.

NyníHudební siesta
Skladba: Concertino pro hoboj a smyčcový orchestr (1960) - Canzone medioevale, Adagio; Autor: Pedrollo Arrigo; Dirigent: Strub Partick; Sóla: Lencsés Lajos - hoboj
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web