Soukromé písně Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka

Soukromé písně Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka
11. června 2017 Folk, Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Nové album vydává po pěti letech folkové duo Lada Šimíčková & Ivo Cicvárek. Lada píše texty a zpívá, Ivo je autorem hudby a hraje na klavír a kytary. Do studia si dvojice pozvala jazzové muzikanty v čele s kytaristou Vilémem Spilkou. Více se o albu Soukromé písně dozvíte z rozhovoru s oběma protagonisty v úterý 13. června 2017 od 19.15.

Textařka Lada Šimíčková a hudebník, skladatel a písničkář Ivo Cicvárek se seznámili díky Textové dílně Slávka Janouška. Lada původně pouze na web Textové dílny umisťovala své texty, které tak nabízela ke zhudebnění. Postupně však vznikla regulérní písničkářská dvojice, v níž Lada nejen textuje, ale i zpívá, zatímco Ivo je autorem většiny melodií a zpěvačku doprovází na klavír, kytaru a případně další nástroje.

Dvojice už v roce 2009 vystoupila živě v našem studiu. V roce 2012 duo s několika hosty natočilo album Hotel v tiché ulici. Lada Šimíčková v tomtéž roce získala cenu Proglasu Za krásu slova.

Nové album se jmenuje Soukromé písně. Dvojici na něm doprovázejí Vilém Spilka (elektrická kytara), Martin Kleibl (bicí) a Petr Pospíšil (kontrabas), resp. Jakub Šimáně (baskytara). V jednotlivých písních dále účinkují Radek Zapadlo (saxofon), Ondřej Zámečník (akordeon), Jiří Kotača (křídlovka) nebo Pavel Čadek (violoncello). Lada Šimíčková napsala všechny texty a ve třech případech se podílela také na hudební složce. Jinak hudbu složil ve většině případů Ivo Cicvárek, autorem jedné skladby je Slávek Janoušek a jednu složil Ladin manžel, písničkář Michal Kosmonaut Šimíček.

Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek své nové album představí 26. června v Café Práh v Brně.

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music