Noc v Oborohu na DVD

27. března 2009 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Oboroh, jedna z mála českých kapel, které dokážou podat písně s křesťanským poselstvím srozumitelně i pro nekřesťany, vydal koncertní DVD Noc v Oborohu. Zhudebněné žalmy byste na něm hledali marně, disk obsahuje autorské písně Slávka Klecandra.

Skupina Oboroh, která se na začátku 90. let vryla do uší i srdcí mnoha posluchačů vkusně zhudebněnými žalmy, vydala ke svým dvacátým narozeninám bilanční DVD Noc v Oborohu. Obsahuje koncertní záznam s 20 písněmi a jako bonus čtyři starší videoklipy. Nenajdeme na něm však ani jeden žalm.

Vedle aktuální sestavy (která se mimochodem od natočení alba opět změnila) na koncertě účinkovala i řada bývalých členů Oborohu. Tím pádem písně slyšíme často v aranžích ještě bohatších a pestřejších, než je známe ze studiových nahrávek.

DVD bylo natočeno v Kostelci nad Orlicí 30. srpna 2008. Téměř polovinu programu tvoří písně z posledního řadového CD Nocí mořem (2006). O zbytek se dělí největší hity z alb Marah (1998) a Kámen (1996), jedna vzpomínka na spolupráci se Svatoplukem Karáskem (Návštěva v pekle) a jedna ukázka ze sólového alba kapelníka Slávka Klecandra (Kamkoli půjdeš).

DVD vyšlo u brněnského vydavatelství Indies Happy Trails.