Nevermore & Kosmonaut na cestě do vesmíru

Nevermore & Kosmonaut na cestě do vesmíru
23. listopadu 2020 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Kapela Nevermore & Kosmonaut vydala na začátku listopadu 2020 nové album. Jak uvádějí hudebníci, CD vznikalo krátce před jejich fiktivní cestou do vesmíru. Také proto na desce zazní i hlas astronoma a astrofyzika Jiřího Grygara. Rozhovor s kytaristou Pavlem Karasem, který jsme vysílali v premiéře 11. listopadu, si můžete pustit z archivu.

Nové album skupiny Nevermore & Kosmonaut se jmenuje XCR-9 s podtitulem Písně do rakety. Bylo natočeno před plánovanou cestou do vzdálených míst nejbližšího vesmíru. Deska s sebou nese zprávu o lidech, imaginaci, odhodlání i pochyby před dalekou misí s určitým cílem, ale bez pravděpodobného návratu. Samotnou vesmírnou cestu ilustruje deset obrazů uznávaného tvůrce Jindřicha Janíčka, které jsou součástí výpravného bookletu. Na XCR-9 najdete devět autorských písní, ale také jedno nehudební intermezzo, které jako vesmírný vzkaz pro skupinu namluvil legendární astronom Jiří Grygar. Hudebně skupina navazuje na své předchozí album Bleděmodré město z roku 2018, které obdrželo nominaci v žánrových cenách Anděl. Více informací také na webu https://www.nevermore.cz/.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web