MeziMěsto zahraje živě v Jak se vám líbí

MeziMěsto zahraje živě v Jak se vám líbí
16. září 2018 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Proglas dlouhodobě spolupracuje s písničkovou soutěží Notování, která probíhá po celý rok v Praze. Každý rok vybírá Rada Notování jednoho finalistu, který vystoupí živě v našem studiu. Za 15. ročník Notování, jehož finále proběhlo v červnu 2018, to bude folková skupina MeziMěsto z Pardubic. V našem studiu zahraje živě ve středu 26. září v 19.15. Moderovat bude Anežka Jakubcová.

MeziMěsto je mladá skupina. První zkoušku měla v listopadu 2015, první živé vystoupení v dubnu 2016 v rámci východočeského kola Porty. Ve finále XV. ročníku Notování skončilo MeziMěsto na krásném pátém místě (vítězem u diváků byl brněnský violoncellista a písničkář Pavel Čadek).

Skupinu tvoří:Ondřej Podeszwa (kytara, zpěv, autor písní), Jana Bílíková (housle, zpěv), Vojtěch Rohlíček (klavír, akordeon, zpěv).

NyníHudební siesta
Skladba: Concerto grosso pro trubky, klavír a smyčce - Aria; Autor: Korte Oldřich František; Dirigent: Bělohlávek Jiří; Sóla: Kejmar Miroslav, Šedivý Zdeněk - trubka, Válek Jiří, Novotný Karel - flétna, Hála Josef - klavír
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

uretslegr_kysperskyPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music