Jubilejní 40. ročník Festivalu trampské písně v Horním Jelení

Jubilejní 40. ročník Festivalu trampské písně v Horním Jelení
6. května 2015 Folk, Country, Aktuality Autor: Martin Weisbauer

Poslouchejte rozhovor Martina Weisbauera ze studia Vojtěch s Jiřím „Fredem“ Jedličkou, dlouholetým organizátorem Festivalu trampské písně v Horním Jelení a se současnou organizátorkou Boženou Kellerovou v pořadu Jak se vám líbí. Premiéru uvedeme 21. května v 19.15.

Festival trampské písně v Horním Jelení je stejně jako tramping a jeho tradice, už tradičně, od dob svého vzniku, velmi specifický a vyhraněný. Dnešní Festival trampských písní, přestože je jiný než v dobách, kdy vznikal, si stále, bez ohledu na dobové změny, zachovává svou původní podstatu a tvář, kterou měl před lety. Je stále festivalem trampským a je zde nejen pro trampy. Je tu pro každého, komu se trampská píseň líbí, a kdo k ní má vztah. A protože takoví lidé stále existují, existuje i festival.

V letošním roce se koná již 40. ročník Festivalu trampských písní v Horním Jelení, který se uskuteční již tradičně poslední celý víkend měsíce května, tedy 29. až 31. 5. 2015.

Letošní ročník je specifický – nesoutěžní, přehlídkový. Proto jsou na vystoupení zváni pouze vítězové předešlých ročníků.

Radio Proglas vyhlásí rovněž soutěž o vstupenky na tento jubilejní ročník festivalu.