Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou USB

Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou USB

Pořad v souvislostech


Rozhovor se skupinou USB
Budeme vysílat

Michel Camilo – pianista z Dominikánské republiky
Koncert skupiny MeziMěsto ze studia Proglasu
Koncert skupiny Vesna ze studia Proglasu
Vysílali jsme


Police Symphony Orchestra

Rozhovor se skupinou Bashavel

Koncert Jany Kozubkové ze studia Proglasu
Audioarchiv
26. října 2017 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Náš pražský redaktor Pavel Smolek pro vás objevil skupinu USB. Připravil s jejími členy Michalem Svatým a Veronikou Součkovou rozhovor, který vám nabídneme v rámci cyklu Jak se vám líbí v pátek 3. listopadu 2017 v 19.15.

Skupina USB je začínající kapela, ačkoliv věkový průmět jejích členů je asi 50 let. Zkušení amatérští i profesionální muzikanti se soustředili okolo básníka a textaře Michala Svatého. Ten svou první báseň napsal asi před pěti lety a zhudebněnou ji v pořadu samozřejmě uslyšíte. Kromě Michala Svatého, který v kapele plní funkci recitátora a schovává se na pódiu za kytaru, uslyšíte v pořadu i zpěvačku Veroniku Součkovou, která je jinak členkou Spirituál kvintetu.

O vzniku kapely píšou její členové na webu www.usbband.cz: „Pro členy kapely představuje USB Utajenou sbírku básní, která vznikala do šuplíku více než sedm let. S nečekaným úmrtím táty se Michal vyrovnával právě psaním básní, které odrážely jeho vnitřní rozpoložení. Později se soustředil i na témata, která popisují partnerské vztahy, která jsou mezi lidmi nepřehlédnutelná a která jim často nedávají spát. Tyto texty nebyly původně určeny k veřejné prezentaci, jsou proto často velmi přímočaré a osobní.“

V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, že původní ženskou interpretkou zhudebněných básní Michala Svatého byla Bára Basiková. Redaktor Pavel Smolek při té příležitosti přidá svůj osobní pohled na tuto zpěvačku.

Témata Jak se vám líbí

IMG_0344Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Ida Kelarová a Čhavorenge

čhavorenge_hejRomaleRozhovor s Idou Kelarovou o dětském romském sboru Čhavorenge si můžete pustit z archivu.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music