Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou USB

Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou USB
26. října 2017 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Náš pražský redaktor Pavel Smolek pro vás objevil skupinu USB. Připravil s jejími členy Michalem Svatým a Veronikou Součkovou rozhovor, který vám nabídneme v rámci cyklu Jak se vám líbí v pátek 3. listopadu 2017 v 19.15.

Skupina USB je začínající kapela, ačkoliv věkový průmět jejích členů je asi 50 let. Zkušení amatérští i profesionální muzikanti se soustředili okolo básníka a textaře Michala Svatého. Ten svou první báseň napsal asi před pěti lety a zhudebněnou ji v pořadu samozřejmě uslyšíte. Kromě Michala Svatého, který v kapele plní funkci recitátora a schovává se na pódiu za kytaru, uslyšíte v pořadu i zpěvačku Veroniku Součkovou, která je jinak členkou Spirituál kvintetu.

O vzniku kapely píšou její členové na webu www.usbband.cz: „Pro členy kapely představuje USB Utajenou sbírku básní, která vznikala do šuplíku více než sedm let. S nečekaným úmrtím táty se Michal vyrovnával právě psaním básní, které odrážely jeho vnitřní rozpoložení. Později se soustředil i na témata, která popisují partnerské vztahy, která jsou mezi lidmi nepřehlédnutelná a která jim často nedávají spát. Tyto texty nebyly původně určeny k veřejné prezentaci, jsou proto často velmi přímočaré a osobní.“

V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, že původní ženskou interpretkou zhudebněných básní Michala Svatého byla Bára Basiková. Redaktor Pavel Smolek při té příležitosti přidá svůj osobní pohled na tuto zpěvačku.

Květy – Komik do půl osmé

kvety_komikPřečtěte si recenzi CD Komik do půl osmé od skupiny Květy.

Regiony

Regiony

Budoár staré dámy – Sůl

budoar_sulPřečtěte si recenzi na nové album skupiny Budoár staré dámy. Rozhovor s kapelou chystáme na únor.

Sólo pro kytaru III

kollar_notes_undergroundPoslechněte si z archivu třetí díl seriálu o kytaristech.

Anketa

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music