Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou USB

Jak se vám líbí – rozhovor se skupinou USB
26. října 2017 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Náš pražský redaktor Pavel Smolek pro vás objevil skupinu USB. Připravil s jejími členy Michalem Svatým a Veronikou Součkovou rozhovor, který vám nabídneme v rámci cyklu Jak se vám líbí v pátek 3. listopadu 2017 v 19.15.

Skupina USB je začínající kapela, ačkoliv věkový průmět jejích členů je asi 50 let. Zkušení amatérští i profesionální muzikanti se soustředili okolo básníka a textaře Michala Svatého. Ten svou první báseň napsal asi před pěti lety a zhudebněnou ji v pořadu samozřejmě uslyšíte. Kromě Michala Svatého, který v kapele plní funkci recitátora a schovává se na pódiu za kytaru, uslyšíte v pořadu i zpěvačku Veroniku Součkovou, která je jinak členkou Spirituál kvintetu.

O vzniku kapely píšou její členové na webu www.usbband.cz: „Pro členy kapely představuje USB Utajenou sbírku básní, která vznikala do šuplíku více než sedm let. S nečekaným úmrtím táty se Michal vyrovnával právě psaním básní, které odrážely jeho vnitřní rozpoložení. Později se soustředil i na témata, která popisují partnerské vztahy, která jsou mezi lidmi nepřehlédnutelná a která jim často nedávají spát. Tyto texty nebyly původně určeny k veřejné prezentaci, jsou proto často velmi přímočaré a osobní.“

V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, že původní ženskou interpretkou zhudebněných básní Michala Svatého byla Bára Basiková. Redaktor Pavel Smolek při té příležitosti přidá svůj osobní pohled na tuto zpěvačku.

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Regiony

Regiony

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Sean Barry a Andrea Kudrnová  

IMG_7544Podívejte se na fotografie z natáčení pořadu s harfeníkem Seanem Barrym a flétnistkou Andreou Kudrnovou.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music