Hugo Race v pořadu Třikrát z Proglasu

Hugo Race v pořadu Třikrát z Proglasu
23. července 2017 Folk, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Na začátku července vystoupil na festivalu Boskovice australský zpěvák a kytarista Hugo Race. Vrátíme se k němu v pořadu Třikrát z Proglasu ve středu 26. července 2017 ráno, kdy si budeme hrát z jeho aktuálního alba 24 Hours To Nowhere.

Zpěvák a kytarista Hugo Race sice pochází z Austrálie, ale od konce 80. let žije v Evropě. To však neznamená, že by zavrhl své kořeny. Časopisu Crossroads před několika lety řekl: „Austrálie je tvrdá země, izolovaná od svých evropských kořenů. Naše velká hudební scéna sice má silné americké a anglické vlivy, ale kvůli vzdálenosti a nákladům s tím spojeným v Austrálii v minulosti nehrálo moc zahraničních kapel, takže se naše scéna vyvíjela ve značné izolaci.“

Hugo Race pravidelně koncertuje u nás v Česku. Zatím naposledy se zastavil 8. července v moravských Boskovicích, kde se skupinou Fatalists představil své album 24 Hours To Nowhere. Na rozdíl od zpěvákových jiných projektů, které mají blízko například k blues nebo soulu, je toto nové CD z větší části folkrockové.

Se zcela jiným projektem se Hugo Race představí v listopadu na festivalu Blues Alive v Šumperku.

Témata Jak se vám líbí

houpaciKone_Imlauf2Podívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Quadro Nuevo s novým albem

quadro-nuevo_insideNěmecká skupina Quadro Nuevo má nové album Inside the Island. 

Nové album konžského zpěváka Kizaby

kizaba_future-villageKonžský hudebník Kizaba vydal nové album Future Village

Darujte Proglas!