Chystáme rozhovor s americkým písničkářem Dattelem

24. června 2010 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Eddie Dattel je americký písničkář, producent a vydavatel, který nedávno koncertoval v Praze. Na 3. srpna s ním připravujeme rozhovor do pořadu Jak se vám líbí: nejen o jeho vlastní tvorbě, ale i o jeho vydavatelské a producentské práci.

Eddie Dattel je jedním z nejproduktivnějších písničkářů a producentů na současné memphiské hudební scéně. I když je zakořeněn v akustickém blues a folku, ovlivnili jej zejména John Lennon, Bob Dylan a Cat Stevens. Obdařen jemnějším neofolkovým hlasem, Eddie Dattel interpretuje své texty s mistrným frázováním. Jako producent má na svém kontě vítěze Blues Music Award 2009 Billyho Gibsona, Daddy Mack Blues Band a album Fried Glass Onion-Memphis Meet the Beatles. Na svém nezávislém memphiském labelu Inside Sounds vydal během posledních dvaceti let přes 70 CD.
Zatímco mnohé z jeho písní jsou velice osobní, dokáže být i zábavným interpretem. Jeho čerstvé album Looks Like Rain je skvěle produkované nahrávka, která se může měřit s některými z nejlepších v současném folku.

(Oficiální tisková zpráva)

Rozhovor v časopisu KAM v Brně

Tesar-Milan_studioRaPg2025_fotoViolaHertelovaPřečtěte si rozhovor s programovým ředitelem Proglasu Milanem Tesařem v časopisu Kam v Brně

Regiony

Regiony

Folk na Slovensku v roce 2024

janku_gratia-plenaPoslechněte si přehled slovenského folku v roce 2024.

Profil Jiřího Smrže

960px-Brno-Leitnerka-uvedení-alba-Kořeny-Jiřího-Smrže2013Jiří-Smrž2_wikipediePoslechněte si pořad o písničkáři Jiřím Smržovi.

Darujte Proglas!