Antologie Pavla Bobka

20. října 2007 Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

V září oslavil 70. narozeniny zpěvák Pavel Bobek. Při té příležitosti se mu vydavatelství Supraphon rozhodlo nadělit dárek v podobě reprezentativního výběru největších hitů na jednom dvojalbu.

Dvojalbum hitů oblíbeného zpěváka, který za svou dlouhou kariéru nikdy nepřekročil laťku dobrého vkusu, se jmenuje Pavel Bobek – Antologie. Obsahuje jak 37 let starou píseň Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát, tak úplnou novinku, duet s Robertem Křesťanem Ještě není tma. Kolekce vychází na začátku listopadu a Bobkovým fanouškům má připomenout kulaté jubileum, které zpěvák oslavil letos v září.

Pavel Bobek je známý především jako interpret přetextovaných amerických písní. Půjčoval si melodie od Bruce Springsteena, Neila Diamonda, Rosanne Cash nebo Krise Kristoffersona, ale v poslední době nepohrdne ani tvorbou australského rockového písničkáře Nicka Cavea. Z textařů, se kterými spolupracoval, můžeme zmínit Vladimíra Poštulku, Pavla Vrbu nebo Zdeňka Rytíře.

Quadro Nuevo s novým albem

quadro-nuevo_insideNěmecká skupina Quadro Nuevo má nové album Inside the Island. 

Regiony

Regiony

Nové album konžského zpěváka Kizaby

kizaba_future-villageKonžský hudebník Kizaba vydal nové album Future Village

Nové album Vincenta Peiraniho

peirani_living-being-ivFrancouzský akordeonista Vincent Peirani vydal album Living Being IV

Darujte Proglas!