Shemekia Copeland přiveze do Šumperka nové album

Shemekia Copeland přiveze do Šumperka nové album
29. září 2012 Blues, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jednou z hlavních hvězd listopadového festivalu Blues Alive 2012 bude americká zpěvačka Shemekia Copeland, současná „královna blues“. Do Šumperka přijede s novým albem 33 1/3, nazvaným podle rychlosti otáček klasických vinylových LP desek.

Název alba 33 1/3 má vztah nejen k minulosti Shemekie, ale i k jejímu současnému postavení na hudební scéně. Přes své mládí totiž zpěvačka získala oficiální titul „královna blues“. „Vždy jsem měla ráda vinylové desky,“ vzpomíná zpěvačka na dospívání, „milovala jsem pocit s nimi spojený – přehrabování se v obchodech, prohlížení obalů i pročítání textů, když jsem je poslouchala. Když se mě můj manažer John Hahn zeptal, na jaké hudbě jsem vyrostla, odpověděla jsem – na LP. A kolikrát se deska otočila za minutu? ptal se. 33 a 1/3 x. A kolik ti bude, až deska vyjde? 33 a 1/3…“ A název desky byl na světě. „Zvláště nyní je to pro mne velmi významné číslo,“ dodává Shemekia. Novinka obsahuje celkem 11 skladeb – například od Boba Dylana, Sama Cooka, Johnnyho Clyde Copelanda či Randyho Weekse. Jako speciální host zde hraje Buddy Guy. Doprovází ji zkušení studioví hudebníci – kytarista Oliver Wood (Wood Brothers), baskytarista Ted Pecchio (Susan Tedeschi) a bubeník Gary Hansen. „Každá z písní vypráví o něčem z mého současného života,“ uvádí Shemekia, „všechny se vztahují k něčemu dobrému a zlému, co se mi za těch 15 let na koncertní scéně stalo,“ uzavírá.

Shemekia Copeland vystoupí ve čtvrtek 15. listopadu 2012 v Kongresovém centru ve Zlíně a v pátek 16. listopadu v Šumperku na festivalu Blues Alive. Na začátku listopadu uvedeme rozhovor s touto zpěvačkou v rámci pořadu Jak se vám líbí.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web