Zuby nehty na Kusy

22. října 2014 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupina Zuby nehty vydala po patnácti letech nové studiové album. Nazvala je Kusy a posluchačům Proglasu je představí v pořadu Jak se vám líbí 18. prosince 2014.

Historie skupiny Zuby nehty sahá až na přelom 70. a 80. let, kdy vznikla první sestava pod názvem Plyn. Později se kapela přejmenovala na Dybbuk a konečně začátkem 90. let si dala jméno Zuby nehty. Nové album Kusy je návratem kapely dlouhých patnáct let po minulém CD Loď odplouvá. Impulsem k vydání desky byly nejen nové písně, ale i fakt, že kapela po delší době opět intenzivně koncertuje. Zuby nehty sice tvoří ze čtyř pětin ženy, ale na novém albu skupiny spolupracovala s producentem mužem – Miroslavem Wanekem ze skupiny Už jsme doma. Ten se ve spolupráci s kapelou postaral o to, aby ani po patnácti letech nezmizelo nic z charakteristického zvuku Zubů nehtů – ať už je to poetika textů, výrazné vokály nebo saxofonová a flétnová sóla. Na dechové nástroje v současné sestavě hrají Kateřina Jirčíková a Alice Flesarová, v čele skupiny stojí pianistka Marka Míková, za bicími sedí Hana Řepová a novým členem, jediným mužem ve skupině, je baskytarista Jan Maxa.

Slyšte, lidé! – Novinky z country

mh-session_na-plny-plynPoslechněte si přehled novinek z country a bluegrassu.

Regiony

Regiony

Ibantuta – putování Asií s loutnou

Ibantuta_WOMEX2024_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s baskickým hudebníkem Ibantutou o jeho cestě s loutnou po Hedvábné stezce.

Slyšte, lidé! – Novinky z vokální hudby

faraualla_culla-e-tempestaPoslechněte si přehled novinek z vokální hudby

Darujte Proglas!