Umakart přivede vlky ke dveřím

12. října 2012 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Osm let po svém debutovém CD Manuál a rok po úspěšné spolupráci s Václavem Neckářem připravuje skupina Umakart další samostatnou desku. Bude se jmenovat Vlci u dveří a vyjde 26. října 2012.

Jaromír 99, Dušan Neuwerth, Jan P. Muchow, Jura Hradil a Tomáš Neuwerth se vracejí s 10 novými skladbami. Jednu z nich, A venku zase prší, jste už několikrát mohli zaslechnout i v našem vysílání. Osm písní otextoval Jaromír 99, dvě básník Jan Těsnohlídek. Vizuální stránku projektu má na starosti nositelka ceny Czech Grand Design Bára Prášilová a grafické studio Ex Lovers.

„Celá deska je hodně paneláková. Sídliště, herny, divný týpci, divný lásky. A mezi tím vlci, kteří čekají na každou tvoji slabost a chybu, aby tě mohli roztrhaj na kusy. Nic krásného na první pohled. Ale všichni to prostředí důvěrně známe a máme ho pod kůží. Trochu nostalgie, a trochu žhavá skutečnost,”  říká Jaromír 99, „je to takový městský folklór. Včetně krojů.”

Album vyjde ve speciální krabičce, která  bude obsahovat mimo jiné i pět složených plakátů s portréty jednotlivých členů. Navíc titulní název a jméno skupiny bude napsáno ručně členy kapely a výtvarníky, kteří zároveň někde mohou zanechat osobní vzkaz. Tím se stává každý nosič zcela originálním.

(Podle tiskové zprávy vydavatelství Supraphon)

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web